Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Örököltem 6 millió Ft-ot....

Örököltem 6 millió Ft-ot. Szeretném befektetni kicsit jobb kamattal, mit 2 %, - Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

2017. okt. 19. 19:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
66%
Azta én is! Jó ötlet lehet az autó nyeremény betét. Ez 100 ezresből 60 db, amivel már nőnek az esélyeid/esélyeim. Minden hónapban kisorsolnak néhány új autót, és ha nem kell, akkor megkapod az árát. Az összeg ugyan nem kamatozik, de akár 1 db is beváltható készpénzre. Én ismerek olyan embert, aki (legálisan) 3 autót nyert 2 év alatt, így most van 6-7 millió forintja + egy új kocsija.
2017. okt. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
86%

Ha városban laksz vegyél néhány garázst. Nálunk 1 milla körül van egy garázs és 15k körül lehet kiadni havonta.

180k éves bevétel adózás előtt. A költségek után is 10% felett hoz a befektette pénz. Kisebb a rizikó mint a lakás bérbeadásnál. A garázst nem tudja úgy leamortizálni a bérlő mint a lakást, és egyszerűbb is kirakni mint egy albérlőt.

2017. okt. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
71%

Én lakásra tippeltem volna.

2-es nálad a pont. Nagyon jó ötlet.

Nem csak, hogy kisebb a rizikó, de egyre több az autó és azt nem árt tárolni is valahol.

2017. okt. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
71%
Hát azért ez nem ilyen egyértelmű. Az ok, hogy olcsóbb a garázs, ezzel együtt a kiadása azért nem feltétlenül olyan könnyű. Személyes tapasztalatom ez, úgy, hogy lakást jónéhányat kiadtam már. Végül eladásra került és az is nagyon hosszú időt vett igénybe, Budapesten. Egyébként kérdező: hol ígértek 2%-ot? Milyen időre akarod befektetni?
2017. okt. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
31%

#1

"Jó ötlet lehet az autó nyeremény betét. Ez 100 ezresből 60 db"


Hihi. Nem baj, hogy csak 50 ezres a legnagyobb megvásárolható címlet? :D 100 ezrest nem sorsolnak.

2017. okt. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
71%
#1. vagyok. Akkor tévedtem, elnézést. Nekem 5 éve volt autónyeremény betétem, és már nem emlékeztem a részletekre. A szándékot kellene értékelni, nem a részletekbe belekötni Kedves Savanyú 5.
2017. okt. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
71%

Először is azt kell eldönteni, hogy milyen távon gondolkozol befektetésben.

Általánosságban elmondható, hogy a kockázatosabb (és egynen nagyobb hozammal kecsegtető) ügyletek hosszú távon térülnek meg, mert pl. ha részvényekbe fektetsz, ott rövid távon nagyon nagy lehet az ingadozás - ez kb. a rulett kategóriája. 5-8 éves időszak alatt a nyereség/veszteség már kiegyenlítődik, és jó eséllyel a 2%_ot bőven meghaladó nyereséged lesz, de erre sincs garancia.


Ott van még lehetőségnek a befektetési alap - ez középtávon lehet jó megoldás. Itt érdemes visszatekinteni a múltra, nézegesd a portfolió-jelentseket, mert ha nem is garancia a jövőbeni hozamra, azért egy viszonylagos képet ad.

Hozam tekintetében nem mindig kiemelkedő, sokszor s sima bankbetét is hoz ugyanannyit, de itt legalább benne van a pakliban, hogy ha jó az alapkezelő, akkor lehet rajta keresni.


Az ingatlan - ahogy többen javasolták - valóban nem rossz, de nagyon sok idő, mire megtérül, és nem is igazán likvid. Itt megint csak neked kell tudnod, hogy mennyire fontos, hogy azonnal hozzájuss a pénzedhez.

2017. okt. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
49%
Bátorkodtam szóvá tenni, hogy félre lett tájékoztatva a kérdező. Lehet, hogy nem a legmegfelelőbb stílusban tettem szóvá, akkor bocs, de nekem itt ennél kisebb "vétek"-ért is már a fejemet szokták venni: barom vagyok, hülyeségeket beszélek, stb - és én semmi ilyent nem mondtam - mégis 0-ára tettek. Szóval belém rúgni lehet, de ha én egyszer mulatok valamin, akkor ott rohadjak meg. Érdekes ez a gyakori... :-)
2017. okt. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Szeretném a közeljövőben várható igen alacsony nyugdíjam mellett egyfajta biztonsági tartalékként kezelni. csak ha muszáj, akkor nyúlnék hozzá. ( betegség, váratlan kiadások, stb.)
2017. okt. 20. 13:00
 10/26 A kérdező kommentje:
...amúgy sajnos a befektetésekhez nagyon nem értek, ezért szeretném körültekintően átgondolni.
2017. okt. 20. 13:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!