Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van olyan bank, ahol számlanyi...

Van olyan bank, ahol számlanyitással egyidejűleg tudok felvenni egy kisebb összegű kölcsönt?

Figyelt kérdés
Sürgősen kölcsönt kell felvennem, mert csalás áldozata lettem, konkrétan leürítették a kártyámat úgy, hogy észre sem vettem (lemásolhatták vagy fogalmam sincs), ment a feljelentés, de az elhúzódhat akár fél évig is mire a végére járnak a dolgoknak, plusz az sem biztos hogy én már viszontlátom azt a pénzt... A lényeg, hogy albérletben lakom párommal, és a kártyámon volt az albérletre félretéve az összeg és már lassacskán fizetni kéne a dolgokat. Na most a jelenlegi bankomnál már van egy kölcsönöm, tehát úgy vélem, hogy ők már ki vannak lőve. A kérdésem adott: Egy másik banknál ha nyitok számlát, azzal egyidejűleg vehetek fel kölcsönt, vagy van valami korlát hogy mondjuk 3 hónapig mennie kell a számlának? Munkahelyi szerződéssel nincs gond, határozatlan, már nem is próbaidős stb, hitelképes is vagyok.
2017. okt. 21. 11:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Munkáltatói igazolással talán tudsz felvenni, azon szerepel az elmúlt 3 havi fizetésed és az is, hogy nem állsz felmondás alatt. A munkaszerződés nem érdekli egyik bankot sem.
2017. okt. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha megfelelsz a hitelképességi szempontoknak, akkor vehetsz fel.


Mivel minden hitel bekerül a KHR-be így minden bank látja a jelenlegi hiteledet is.

Ha csak ez számít vehetsz fel megint ugyanannál is.


Az nem szokott feltétel lenni, hogy annál a banknál legyen x ideje számlád ahol hitelt szeretnél felvenni. A lényeg hogy megfelelj az elvárásoknak.

Az viszont lehet feltétel, de főleg a kedvezményes kamathoz, hogy a hitelező banknál vezetett folyószámlára érkezzen a fizetésed vagy legalábbis, hogy arról a folyószámláról törlessz.



Azon a számlán amivel kártya van, szabadon hozzáférhetően ne tarts megtakarítást.

Vagy a kártyalimit legyen kellően alacsony, vagy a megtakarításod legyen lekötve betétként. Kamat kb. semmi, de a kártyával nem lehet elérni.

2017. okt. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából a jelenlegi bankomon azért nem gondolkodtam, mert ott egy meglévő hitelem van, amit nem is olyan rég vettem fel, és még nagyon sokáig tart a futamideje. Viszont alacsony törlesztőrészletű tehát a fizetésem alapján még egy kisebb összegű hitel bele kellene hogy férjen. De megkérdezem a bankomnál, hogy lehetséges-e, legfeljebb azt mondják, hogy nem és akkor megyek egy másikhoz, és átutalási megbízással el tudom intézni, hogy havi rendszerességgel menjen oda a törlesztőrészlet összege.
2017. okt. 21. 12:07
 4/12 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy a 2. írta Teljesen mindegy, hogy melyik bankhoz mész, ugyanazt az adósnyilvántartást nézik, és ugyanazt látják. Legfeljebb a hitelbírálatban lehet egyik bank megengedőbb a másiknál, de lényeges különbség nem lesz köztük.


Borzalmas ami történt! De hogy húzódhat ez évekig?!

A kártyád adatait szerezték meg, gondolom nem a PIN kódodat, tehát elektronikusan kopasztottak meg, aminek minden esetben van nyoma! Ennek azért nem olyan nehéz a hatóságoknak utánajárniuk!


Fájdalmas tanulság: látraszóló betétben MINDIG csak annyit tarts, amennyire a napi tranzakciókhoz szükséged van. Ha nagyobb összeg van a számlán, amit nem akarsz azonnal felhasználni, azt vagy elkülönített megtakarítási számlán tartsd (amihez a kártyával nem lehet hozzáférni), vagy lekötött betétben.

Nagyon sajnálom ami történt!

2017. okt. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha elég "kisebb" összeg, akkor most a Providentnél van egy "ingyen hitel" akció, azaz 0-150 ezer ft-ig nem számolnak fel kamatot, stb. Megpróbálhatod azt is.

(nem nem vagyok érdekelt, csak tegnap írta valaki, nem akartam elhinni, utánanéztem és úgy tűnik, tényleg igaz :-) )

2017. okt. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Na most a jelenlegi bankomnál már van egy kölcsönöm, tehát úgy vélem, hogy ők már ki vannak lőve"


Nem kizárt, hogy egy bank két külön kölcsönt adjon. Sőt, sokszor még egyezkedni is lehet, hogy csak egy törlesztő legyen. A bank nem teljesen ellened van. "Csak" a pénzedet akarja - minél többet, így neki is érdekes, hogy "szeresd", és hozzá fordulja ha pénzügyi problémád van. Erre némelyik bank már rájött és próbálnak ügyfélbarátak lenni (persze ettől még felszámolnak kamatokat és díjakat, sokszor nem is keveset). Egyébként is a legtöbb banknál egyáltalán nem feltétele a számlanyitás, számlavezetés. Arra legfeljebb kedvezményt kapsz (alacsonyabb kamat például). Szóval én ráadásul először a saját bankomat kérdezném meg, hogy tud-e segíteni (persze körülnéznék összehasonlító oldalon, hogy egy adott összeget hol, mennyiért, milyen feltételekkel adnának).


"konkrétan leürítették a kártyámat úgy, hogy észre sem vettem (lemásolhatták vagy fogalmam sincs)"


Ennek azért nem ártana pontosan utánajárni, mivel később ugyanúgy előfordulhat, ha nem tudod mi történt.

2017. okt. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszokat. Mindenképp megkérdezem a bankomnál a dolgokat. Az hogy mi történt, azt rábízom a rendőrségre, mert én tanácstalan vagyok.. Igazából valamiféle online tranzakciók mentek le, 3 nap alatt 130 ezer forint, amiről én nem kaptam értesítést, hanem a bankomtól felhívtak, hogy napok óta gyanús tranzakciók folytak le, és 15 ezer forint maradt rajta amikor biztonsági státuszba tették a kártyámat. Nem tudom mikor és hol tudták lemásolni a kártyám adatait, mivel főleg árúházakban vásárolok kártyával, de még az is ritka.. Szóval abszolút nem értem a dolgot, de majd a rendőrség remélhetőleg hamar utánajár a dolgoknak. Bízom benne. Mégegyszer köszönöm a segítséget mindenkinek!
2017. okt. 21. 12:47
 8/12 anonim ***** válasza:
46%
Nem gond, hogy feljelentést is tettél. De a banknál kellene kérni chargeback-et, mivel az az ő felelősségük, és online kártyahasználat esetén kutya kötelességük végrehajtani a kérésedet 30 napon belül. Nem a hitelfelvételen kellene gondolkoznod, hanem azon, hogy a bankod térítse meg a károdat.
2017. okt. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Mindenképp megkérdezem a bankomnál a dolgokat."


Bocs, de jó eséllyel a bankod kb. 20-30 % kamatot fog felszámolni a kölcsönre - míg ha élnél a Provident 0 %-os akciójával, akkor ezt megspórolhatnád :-) De Te tudod...

Mindenesetre úgy tűnik, a 150 ezer ft pont kihúzna a bajból, mert kb, annyit kopasztottak le a számládról.

2017. okt. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Bak Norbert ***** válasza:
Pedig létezik én is ma vettem fel kerítés felújításra hogy még tél előtt 2 héten belül meglegyen. Viszont havi 60 ezer a törlesztő 2,5 hónapig ( 10 hét) és hiába, hogy Otthon szolgáltatásos tényleg 0%.
2017. okt. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!