Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 1 hónapos munkaviszonnyal...

1 hónapos munkaviszonnyal kérhetek hitelt?

Figyelt kérdés

7 hónapot dolgoztam, majd családi okok miatt kiléptem. Aztán majdnem 2 hónapig nem dolgoztam, most 1 hónapja dolgozom, de máshol.

7 hónap alatt 90 nettót kaptam, most 122 000 Ft-ot.

900 000 forintos személyi kölcsönt szeretnék, 30 vagy 36 hónapra.

A CIB (náluk vagyok) weboldalán elvileg be lehet jelőlni, hogy nincs 3 hónap munkaviszonyom (mert gondolom ez töretlenre vonatkozik... ?), de mennyi az esélye, hogy így megkapom a kölcsönt?


2017. okt. 21. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Kérni kérhetsz, az egy más dolog, hogy megkapod-e.

Szerintem ha biztosra akar menni a bank, akkor folyamatos munkaviszonyt néz. Mert mi van, ha úgy áll hozzá a bank, hogy mi van, ha 2 hónap múlva úgy döntesz, hogy megint nem dolgozol majd?

Arról nem beszélve, hogy ez szerintem nagyon kevés jövedelem ahhoz, hogy te 30-36 hónapra ennyi hitelt vegyél fel! Annak olyan magas törlesztője lesz, amihez kevés lesz a jövedelmed.

Úgyhogy én a helyedben meg sem próbálnám, mert semmi értelme, nem fogod megkapni.

2017. okt. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

30 hónapnál havi 38 ezer körül van a törlesztő.

S amúgy egy részét (nagyobb részét) a tesóm fizetné, csak hát erről nem nagyon lehet beszélni.

Szóval azzal nem lenne gond.

De amúgy a CIB, ha jól tudom az egyetlen ami 3 hónapra is ad, nem csak 6ra.

2017. okt. 21. 17:30
 3/10 anonim ***** válasza:

A nettó fizetésed 30 százalékáig engedik általában a törlesztőrészletet. Úgyhogy számold ki nyugodtan, hogy neked ez a törlesztő a fizetésednek hány százaléka lenne.

És a bankot marhára nem érdekli, hogy ki fizeti vissza, te fogsz a papíron szerepelni, mint hitelfelvevő, tehát a bankot csak te érdekled. Innentől fogva téged fog vizsgálni és ha ő úgy gondolja, hogy erre nem ad, akkor nem fog adni.

2017. okt. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Akkor ha 36 hónapra kérem simán 30% alatt van a törlesztő...

Akkor csak az 1 hónap a bugtató?

2017. okt. 21. 17:52
 5/10 anonim ***** válasza:

Nézd, az, hogy azt írják, hogy adnak így is hitelt, az egy dolog, de nem mindenkinek. Van egy hitelbírálat, ahol más szempontok is dukálnak. Nem merném megharapni a kisujjamat, hogy egy ilyen hitelnél nem kérnek sokkal nagyobb nettó jövedelmet. Függetlenül a 30 százaléktól. Azért mégiscsak 3 hónapos munkaviszonyról van szó. Neked meg még az sincs.

Szerintem tuti nem kapnád meg.

2017. okt. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kérni mindent lehet.
2017. okt. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Próbaidős vagy.

Magas lenne a törlesztő, hosszabb futamidőre esetleg.

Vagy kevesebb összeg, vagy provident.

2017. okt. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Ha megvárom a 3 hónapot és "csak" 800 000 Ft-ot veszek fel, akkor mennyivel javúlnak az esélyeim? Hány %ra tippelnétek?


A provident feltételei nem olyan kedvezőek, így azt csak ha semmi más lehetőségem nem maradna...


Amúgy mentek a pontok!

2017. okt. 22. 12:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Bankonként változik, a próbaidő leteltét azonban mindig megvárják. Ma már szeretnek hitelt adni ismét, azonban a gyakorlatban a fizetés 25%-áig engedik felmenni a törlesztőrészletet, hiába szól a tv. úgy hogy 30% a max. Amúgy ha nem vagyok indiszkrét megkérdezhetem, hogy mire kell a személyi kölcsön? Nincs más mód? Tovább gyűjtögetni mondjuk? Családtól kölcsönkérni?
2017. okt. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

" provident feltételei nem olyan kedvezőek,"


Nem, ha otthon zaklatásos formában veszed fel.


Én 250-et vettem fel 72 hétre, 320-at fizetek vissza, ha megvárom a futamidő végét, de ha a maradékot kifizetem egyben, egy részét elengedik a pénznek.


Nem hinném, hogy ennél egy személyi kölcsön jobb lenne!

2017. okt. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!