Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi történik ha nem fizettem...

Mi történik ha nem fizettem be a biztosítást jelzáloghitel esetén?

Figyelt kérdés

Lakáskölcsönt vettem fel a Fundamentán keresztül kb. másfél éve, melynek keretében a lakásra lakásbiztosítás került megkötésre (amit a jelzáloghitel-szerződés elő is ír). Ennek az éves díját túl magasnak találtam, így azt nem fizettem be, melynek következtében ez a biztosítás megszűnt. Szerettem volna újat kötni a helyébe, ami viszont elmaradt, ennek következtében fél éve nincs biztosítás a biztosítékul szolgáló lakáson. A közjegyző által hitelesített szerződés szerint ebben az esetben a Fundamenta felmondhatja a szerződést és egyösszegben követelheti vissza a teljes összeget. Ezzel tisztában vagyok, de mit kéne most tennem?


A - vegyem fel velük a kapcsolatot és kérjem az együttműködésüket az eset megoldására? (de ezzel felhívom magamra a figyelmet, ami nem biztos, hogy jó)


B - kössek lakásbiztosítást a tudtuk nélkül? (de így a kötött biztosítás nem biztos, hogy megfelelő lesz nekik)


Hogy történik ez a gyakorlatban? Súlyos a helyzet, vagy ameddig rendben fizetem a részleteket addig a kutyának nem fog eszébe jutni ezen problémázni?


Ha esetleg valakinek volt hasonló tapasztalata megköszönném, ha írna.


2017. nov. 14. 01:16
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:

Nem tudjuk, hogy mit írtál alá a szerződésben, de akár az is előfordulhat, hogy a jelenlegi biztosítás megszűnése a hitelszerződés megszegését jelenti, ami viszont a fennmaradó tartozás egyösszegű megfizetésével járhat. Talán ez a legrosszabb forgatókönyv, ami lehet.

A részedről rosszul teszed, ha a bank nélkül, az ő háta mögött teszel bármit is. Azaz biztosan jobb megoldás felvenni velük a kapcsolatot, és akár (átmeneti) törlesztőrészlet-csökkentést kérni, hogy a biztosítást fizetni tudd. Ha látják, hogy van hajlandóság a fizetésre, csak épp nehézségek vannak, akkor ők is jobban fognak hozzádállni, mintha meg sem próbálnád őket bevonni.

2017. nov. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, ahogy írtam a szerződés amit aláírtam tartalmazza, hogy megszűnthet emiatt a hitelszerződés.


Nincsenek nehézségeim a részletek és biztosítás fizetésével, nem emiatt maradt el. A részleteket minden alkalommal időben fizettem, egyszerűen a biztosítás elmaradt, mivel szerettem volna biztosítót váltani. Arról van szó csupán, hogy elfelejtettem/elmaradt az új biztosítóval való szerződés.

2017. nov. 14. 17:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ha kötsz egy másikat, akkor is megtudja a Fundamenta, mert a biztosítás kötésnél be kell jegyeztetni őket is.


Ha meg nem kötsz újat és ne adj isten valami történik.. Eleve ugye úgy van a biztosítás, hogy 300.000Ft feletti kárnál a biztosító egyből a Fundamentának fizet, nem neked.


Lehet jobb lenne első körben odatelefonálni és megkérdezni, hogy ha esetleg szeretnél biztosítót váltani, annak mi a menete, majd a választól függően cselekedni.

2017. nov. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!