Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy svájci frank alapú hitelsz...

Harlekin73 kérdése:

Egy svájci frank alapú hitelszerződésnél, a bank rájött egy pár év után, hogy nincs törlesztve a tőke, engem hibáztatnak, és arra hivatkoznak, hogy miért nem néztem minden hónapban a kivonatot, amin minden részletesen fel van tüntetve. Igazuk van?

Figyelt kérdés
A szerződéskötésnél a bank nem jelzett vissza a biztosítónak, (aki a tőkerészért felelt volna) hogy létrejött a szerződés, a biztosító pedig semmisnek tekintette a hitelkonstrukciót, de erről sem engem, sem a bankot nem tájékoztatotta.

2017. nov. 21. 08:21
 1/5 xswerdy ***** válasza:
Ha jól értem, ez egy olyan konstrukció volt, hogy évekig csak a kamatot fizeted, mellette kötsz egy magtakarítási célú életbiztosítást, és amikor az lejár, azzal törleszted a tőkét? Lejárt? A biztosítónak nem mindegy, hogy az összegyűlt pénzzel mit csinálsz? Vedd fel, és törleszd be a hitelbe.
2017. nov. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A szerződés megkötésekor a bank nem értesítette a biztosítót, hogy létrejött a szerződés( a bank részéről + velem) , majdnem 2 év után a biztosító semmisnek tekintette a szerződés tervezetet, de erről sem engem, sem a bankot nem értesítette. A bank végig úgy tudta, hogy a biztosító benne van a szerződésben...

De erre 9 év után jöttek rá, hogy nem így van...

2017. nov. 21. 19:52
 3/5 xswerdy ***** válasza:
de mi a probléma? Gondolom, a bank ahhoz, hogy ne kérjen tőke törlesztést, elvárta volna, hogy a biztosítónál engedményezve legyen a lejárat idejére a megtakarítás, azaz lejáratkor a biztosító egyből nekik utaljon. Ez valahogy félre adminisztrálódott. De hát a megtakarításod ott van a biztosítónál, nem? Most járt le amúgy? Vagy még fut a megtakarítási időszak? Mindegy, lejáratkor majd betörleszted.
2017. nov. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem fut semmi, a biztosító már az elején be se szállt, tehát nincs megtakarításom, tehát a futamidő lejárta után, ott marad a tőke, amit nekem kellene kifizetnem.
2017. nov. 22. 19:46
 5/5 xswerdy ***** válasza:

Akkor igazából tök mindegy, hogy ki hibázott. A banknak nem törlesztetted a tőkét, nyilván ki kell fizetned. Ha nem gyűjtögettél a biztosításban, akkor más forrásból.


A legcélszerűbb, ha átalakítjátok a hitelt úgy, hogy mostantól fizess tőke törlesztést is. Gondolom, a bank részérőll is ez az egyetlen járható út, a csak kamat törlesztéses konstrukciót csak akkor szokták támogatni, ha valahol máshol (jellemzően LTP-ben) gyűlik a pénz a tőke törlesztésre. Itt meg most kibukott, hogy nincs így.

2017. nov. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!