Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Felsőoktatási intézménybe és...

Felsőoktatási intézménybe és vizsgára való jelentkezés külföldről?

Figyelt kérdés
Jövő héten már utazom Ausztriába, és egészen tavasz közepéig ott is maradok. Itthon Raiffeisen banknál vagyok, valószínű, hogy kinn is annál leszek. Valamikor január elejétől február 15 -ig van időm a jelentkezést benyújtani; el kell küldenem a nyomtatványokat levél formájában Budapestre, illetve a vizsgadíjat is utalnom kell, forintban. Mivel ez lesz a legelső tartós külföldi tartózkodásom, így pontosan nem tudom, ez külföldről hogyan működik. Nagyon megköszönném ha valaki felvilágosítana, mi ennek a menete.

2017. nov. 23. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Interneten is el lehet intézni az egészet.
2017. nov. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy internetről is lehet - sőt, szerintem most már csak onnan - jelentkezni, de tudomásom szerint a jelentkezésnél van kb 4 papír amit ki kell nyomtatni és el kell küldeni, egyéb nyomtatványokkal együtt!
2017. nov. 23. 12:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Bescannelni is elég azt.
2017. nov. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én anno glsel küldtem haza Kölnből a jelentkezés után a fosulinak az anyagot.Utalás és jelentkezés netes volt.Ez banktól fuggetlen vizsgára jelentkezés meg beiratkozás, tanegység felvétel beszámítási kérelem stb. az Neptunon keresztül ment külföldről is.
2017. nov. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2 egyetemre jártam már, de nem egészen világos, hogy mi is a kérdés.


Vizsgára jelentkezéshez miért kéne papírt beküldeni? Egyébként is, hogy akarsz vizsgára jelentkezni, ha még nem is jársz oda?


Felsőoktatási intézménybe jelentkezéshez valóban szükség lehet postázásra. De én a helyedben a másik utat választanám: ügyfélkapus hitelesítés. Ha nyitsz egy Ügyfélkaput, mielőtt kimész, akkor a teljes folyamatot el lehet intézni interneten.


Persze ha valami speciális helyre jelentkezel, ahol van alkalmassági vizsga, akkor az előbbi megállapítás nem igaz.

2017. nov. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm a válaszod! Nem olyan helyre szeretnék jelentkezni, ahol van alkalmassági. Amúgy bocsánat, tényleg nem fogalmaztam egyértelműen: szóval érettségi bizonyítványom már van, viszont egy tárgyból még szeretnék érettségi vizsgát tenni, május-júniusban; akkor már itthon leszek, viszont az erre való jelentkezés határideje szintén február 15. Mivel már nincs tanulói jogviszonyom, ugye ez már fizetős, ezért kell majd pénzt is utalni. De annak már ma utánajártam a bankban, hogyan tudok külföldről, az egyszerű lesz. :) Viszont az érettségire való jelentkezés is úgy működik, hogy az OH oldalára felmegyek, megnyitom a "Jelentkezési lap" opciót, kitöltöm, kinyomtatom, és néhány más dokumentummal együtt postázom. Hát ezt szeretném majd valahogy elintézni.. Nagyon megköszönném, ha adnál valami jó tanácsot, hogy pontosan hogy is csináljam és ne rontsam el.. Bár tudtommal postázni bárhonnan lehet, csak eddig még sosem postáztam semmit egy másik országba..
2017. nov. 23. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!