Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kérdésem jelzálogjog törléséve...

Kérdésem jelzálogjog törlésével kapcsolatos. A cégem felszámolták. A cég amelynek tartoztam megszűnt. Hogyan kérhetem a jelzálogjog törlést? A többi alul.

Figyelt kérdés

Szóval a történet röviden annyi, hogy jelzálogjog bejegyzés történt egy ingatlanomra mivel franchise szerződést kötöttem egy adott céggel.

Csődbe ment a cégem nem tudtam fizetni nekik. Felszámolást elindították egy felszámoló irodánál.

Közben a cég amelynek tartoztam az megszűnt. Felvásárolta egy multi.

A felszámolás befejeződött a cégem megszűnt. A jelzálogjog bejegyzés ott van a tulajdoni lapon. Hogyan tudom azt leszedetni róla? Jelzálogjog törlést kell kérnem a felszámolótól?



2017. dec. 7. 03:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A te céged szűnt meg, azt számolták fel, nem akinek tartoztál, igaz? Ha jól értelmezem a leírtakat.


A hitelező akinek a jelzálogjoga be vagy jegyezve a te ingatlanodra a másik cég amelyiket megvásárolt egy multi, igaz?


Ebben az esetben a felszámolótól hiába kéred, hiszen a felszámoló a te céged felett rendelkezett, nem a hitelező felett.


A hitelező cég nem szűnt meg. A felvásárlás és beolvasztás jogutóddal történő megszűnés, tehát minden jog és kötelezettség a jogutódot illeti meg.

Így a jelzálogjog is a te ingatlanodon.


A te ingatlanod a te neved van mint magánszemélyén?

Ha a felszámolás alá került cégedén lenne, akkor a felszámoló árverésen értékesítette volna.


A felszámolás már befejeződött? A céget végleg törölték a cégjegyzékből?

2017. dec. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xswerdy ***** válasza:
100%

Nem tiszta, hogy milyen alapon került a Te (magánszemély) ingatlanodra jelzálog bejegyzés? Feltehetőleg a franchise cég valamit hitelezett neked (nem fizetted ki az induló franchise díjat, vagy a havi díjak rendszeres fizetésére kért biztosítékot tőled, mint magánszemélytől). Ki lett fizetve a felszámolás során az a kötelezettség, amire a jelzálog biztosítékul szolgál? Ha igen, akkor keresd fel a jelzálog jogosult jogutódját, sima ügy lesz. Ha nem, akkor viszont nem fogják törölni csak úgy a jelzálogot, csak ha te, mint magánszemély helytállsz a céged által hátrahagyott tartozásért.


Úgyhogy a fő kérdés az, hogy megvan-e a jogalapja a jelzálog törlésnek. Ha igen, akkor a kisebbik gond lesz a törlési engedélyt beszerezni.

2017. dec. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az Én cégem felszámolták, akinek tartoztam az is megszűnt.. felvásárolták. Igen a jelzálogjogot az a cég tette rá akinek tartozom. Az ingatlan az Én nevemen van nem a cégén. A felszámolás befejeződött a cégem teljesen megszüntették. Keretbiztosítéki jelzálogjog a pontos megnevezése. A torzás nem lett megtérítve. A jogutód nem keresett évek óta. Tehát a jelzálogjog törtést a jogutódtól kell kérnem? Az a gond nem tudom ha felveszem velük a kapcsolatot mennyire akarják.. piszkálni ezt a dolgot. A megszűnt cégem tartozása miatt amit ők ugyebár örököltek rá tehetik kezüket a magánvagyonomra? Jogutódok. Lehet nem érdekli őket. Nem tudom. Jogilag magánvagyonommal nem felelek egy Kft tartozása miatt.
2017. dec. 10. 07:50
 4/4 xswerdy ***** válasza:

alapesetben valóban nem felesz magánemberként a kft tartozásáért. De külön szerződésben bizonyos kötelezettségekre felelősséget vállalhatsz magánemberként. Nagyon tipikus ez banki hitelnél is, hogy csak a tulajdonos-ügyvezető kezessége (és valamilyen magánvagyonára bejegyzett jelzálog) mellett folyósítanak hitelt. Ez éppen arra az esetre jelent biztosítékot a banknak, ha a cég megszűnne a nélkül, hogy valamennyi kötelezettségét teljesítette volna. Valami ilyesmi lehetett a te esetedben is.


Annak kell a jelzálog törléshez hozzájárulnia, aki a jelzálog jogosult, illetve jelen esetben a jogutódjának. Nem tudom, mi a jó stratégia, mert bizony lehet, hogy ha megkeresed őket, akkor jelzik a követelésüket. Hozzájárulásuk nélkül viszont nem fogják törölni a jelzálogot.

2017. dec. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!