Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha megszüntetem a bankszámláma...

Ha megszüntetem a bankszámlámat, akkor a banktól teljesen független leszek és az adataim végleg kikerülnek a rendszerükből?

Figyelt kérdés

Még 15 évesen anya kitalálta, hogy a ballagási pénzt egy OTP Junior számlán tároljuk. Ez eddig a pillanatig, 18 éves koromig jól ment, sok mindenre tudtam használni, de egyszerre tele lett vele a tököm. Ebbe ne menjünk bele. Annyit változtam, hogy átkozom a percet, amikor 15 évesen már bele kellett folynom a mocskos bankok világába. Egyszerűen hányingert kapok tőlük. Undorodom az összes ilyen dologtól. Anyával is összevesztem, hogy minek kellett megcsinálni, itthon nem el van az a rohadt pénz? Csak azért, mert az OTP megeteti a néppel, hogy Junior meg diák meg ingyen. Aha. Aztán majd 24 éves korom után biztosan ott maradok, erre megy ki. Engem nem fognak behúzni a bankok, az biztos. Ma meg az 5 éves taknyoknak is csinálnak számlát, csak úgy divatból.


Na, nekem mindössze az lenne a kérdésem, hogy ha én bemegyek a helyi bankfiókba, leb*szom a személyimet, lakcímemet, bankkártyámat, akkor ugye úgy kipucoljál az adataimat az OTP rendszeréből, hogy az soha többé nincs ott, belértve az összes netbankos, marhaságos profilt is? Annyira, hogy ne adja az jóisten, valamikor 2023-ban csinálni szeretnék egy számlát náluk, akkor sem fogják tudni, hogy én itt valamikor ügyfél voltam? Bocsánat, de rettentően allergiás vagyok, ha az adataimat birtokolják ÚGY, hogy azt nem lehet véglegesen kipucolni.



2018. jan. 14. 01:44
 1/7 A kérdező kommentje:
*kipucolják
2018. jan. 14. 01:46
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Nem, az adatok örökre megmaradnak.
2018. jan. 14. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Öt évig tárolják, mint bármilyen hivatalos helyen.

Ám adatbázistól függően azt szerintem simán láthatják 2023-ban is akár, hogy igen, valaha ügyfél voltál náluk. Azt viszont nem, hogy milyen tranzakcióid voltak, logikusan.


Egyébként nekem nettó hisztinek tűnik a leírásod. Na és, ha 24 évesen már nem lesz ingyenes? Használd ki a diáklehetőségeket, amíg lehet, ha meg már nem tetszik, akkor közlöd, hogy köszi, nem szeretnéd tovább, és megszünteted.

Egyébként butaság a mai világban bankszámla nélkül maradni, ha csak diákmunkára mész el, akkor kapásból kell. Sőt, ha mondjuk egyetemre jársz, és ösztöndíjat kapsz... még dolgoznod sem kell hozzá.

Arról nem is beszélve, hogy nagyon sok szolgáltatónál már köteleznek az e-számlára, vagyis ha mondjuk csak egy mobiltelefont veszel magadnak, már megint cink lesz, hogy nincs bankkártyád.

És ez csak néhány példa.


Semmi bajod nem lesz attól, hogy "aha, látom, maga kamaszként volt nálunk ügyfél". Ettől még nem lesz senki adattolvaj, és zaklatni se fognak.

2018. jan. 14. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

TÖRVÉNY alapján, tehát nem a saját érdekük miatt kötelesek a bankok az adatokat tárolni.


A pénzmosás és terrorizmus finanszírozása elleni törvény és még egyéb jogszabályok miatt.


Mindent megszüntetnek, kártya, netbank, számla, de az adatok megmaradnak, csak természetesen ha valaki a bankban megnyitja azonnal látja, hogy lezárt számla.

Lehet, hogy a fiókban már csak annyi fog látszani, hogy ennek meg ennek az ügyfélnek ez egy lezárt számlája és más nem, de a háttérosztályok hozzá férnek a többi adathoz is ezután is.

2018. jan. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Majd még átgondolom, aztán eldöntöm, hogy mi lesz a sorsa. Persze jó dolog, hogy addig nem kell fizetni érte, csak annyira nem éreztem szükségét MÉG. Úgy gondoltam, hogy elég lett volna, ha most csinálok egyet, amikor betöltöm a 18-at, nem 15 évesen.

2018. jan. 14. 11:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Az OTP-nél valóban "beetetés" a Junior számla, ha már nem leszel rá jogosult, érdemes a többi banknál is szétnézni.
2018. jan. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Minden banknál beetetés a diákszámla :) Nekem MKB-nál volt anno, egyetem miatt szükség volt rá (korábban volt diákmunka miatt más cégnél, de az még beetetés se volt, simán lehúzás, úgyhogy meg lett szüntetve, amint nem dolgoztam), az is ilyen mindeningyen volt. Aztán szépen lassan kerültek rá a költségek, a végére már elég csúnya volt.

Igazából megszokásból maradtam náluk, de van másik számlám is azóta, és valamilyen szinten mindenhol van lehúzás, csak mindegyik máshol. Van amelyik a havi díjjal mókol, más meg a különbözetet az éves kártyadíjon hajtja be.


De diákként szinte mindegy, kb. mindegyik banknak van ingyenes/minimáldíjas számlája, amivel az a cél, hogy náluk maradj.

2018. jan. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!