Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ezt szerződés módosítással,...

Lali51 kérdése:

Ezt szerződés módosítással, vagy hogy tudom megoldani?

Figyelt kérdés

3 000 000FT.Forint alapú OTP álamilag támogatott ingatlanhitelem van, ami életbiztosítással van kombinálva, fizetem a havi kamatot és az életbiztosítást /

A futamidő végén az életbiztosításból összejön a 3 000 000 Ft abból törlesztődik a tőke.

Van rá lehetőség az életbiztosítást megszüntetném beszámolnák a tartozásba + a folyószámláról befizetnék 500 000 Ft.-ot.A fenn maradó tőkét +kamatot fizetném még 4 évig?



#szerződésmódosítás #hitelkiváltás.
2018. jan. 18. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Befáradsz egy OTP-be és megkérdezed ott.
2018. jan. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt hitelkiváltással olcsóbban lehet megoldani, mint szerződésmódosítással, de mielőtt bármit csinálsz, érdeklődd meg, mennyi a visszavásárlási értéke a biztosításodnak, nehogy meglepetés érjen. Mikori ez a hitel? Remélem régi, mert manapság már nem jellemző a biztosítással kombinált hitel, mivel nem jó konstrukció.
2018. jan. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
20évre vettük fel 12-és fél éve fizetjük,a biztosítás visszavásárlási értéke 1 050 000 Ft.
2018. jan. 20. 23:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben egy házon belüli, vagy idegen bankos hitelkiváltást javaslok, de ne kérj a hitelre ráfolyósítást, mert így megmaradhat a lakáscélú hitel státusz. Az előtörlesztés után ezek szerint kb 1,5M Ft lesz a tőketartozás, ez már kifizethető lenne pl egy 4 éves, 20.000Ft-os lakástakarékkal.

Ilyen kis hitelnél nem nagy kockázat az sem, ha az OTP-nél a 3 havi kamatperiódusú piaci hitelre váltasz, de idegen banknál olcsóbbak most a hitelek.

2018. jan. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.
2018. jan. 21. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!