Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit jelent pontosan hitelkérel...

Mit jelent pontosan hitelkérelemnél a "megjelölt tartózkodási hely címére szóló" kifejezés?

Figyelt kérdés

Áruhitelre szeretnék vásárolni. A bejelentett lakhelyem, illetve a munkavégzés helye elég messze esnek egymástól. Előbbi Sopron, utóbbi Szekszárd, viszont arra a címre sehogy se vagyok bejelentve, ahol Szekszárdon lakom, és ezen tőlem független okok miatt változtatni sem tudok.

Az elbíráláshoz többek között szükség van bankszámlakivonatra is, ami a kérelemben megjelölt tartózkodási címre szól. A bejelentett lakcímem ugyanaz, mint ami a kivonaton is szerepelne, viszont a valóságban jelenleg nem ott lakom, azon a címen csak 2-3 havonta vagyok pár napot. Ez számít, vagy elég az, hogy a bejelentett címem és a kivonaton lévő egyezzen? Gyakran előforduló hibák között sorolják fel, hogy nem a tartózkodási cím kerül igazolásra. Ez hogy igazolódik? Egybevetik az iratokon lévőt a munkáltatóéval vagy csak a lakcímkártyát és a kivonatot vetik össze?

Illetve, ha elég, akkor is az lesz, ha mondjuk sikeres elbírálás után nem arra a címre kérném a kiszállítást, hanem a munkahelyemre?


És ha már így belejöttem, lenne még valami. Jövedelemigazolásnál, ha az van, hogy 30 napnál nem régebbi munkáltatói igazolás formanyomtatványon, vagy a formanyomtatványon szereplő adatokat tartalmazó egyéb munkáltatói igazolás, akkor itt az egyéb munkáltatói igazolás mi lehet még? Lehet-e esetleg maga a bankszámlakivonat pár hónapra visszamenőleg is akár? Egyes konstrukcióknál egyértelműen leírják, hogy vagy formanyomtatvány vagy bankszámlakivonat formájában igazolhatom a jövedelmemet, de ami nekem a legjobb lenne, ott nem ez van, hanem a fentiek. De fentieknél az egyéb vajon lehet-e ugyanúgy kivonat?


Köszönöm szépen előre is és bocsánat, amiért ilyen tudatlan vagyok. :-)



2018. jan. 29. 13:48
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!