Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Igaz, hogy Németországban...

Igaz, hogy Németországban ennyire alacsony a kamat lakásvásárlás esetén?

Figyelt kérdés
Egy barátom ott él a családjával és most vesznek lakást. Azt mondja 300 ezer euró hitelt vesznek fel, erre pedig összesen 6000 euró lesz a kamat, ami 2%. Én ezt nagyon kevésnek tartom. Nem értettek vajon valamit félre? Vagy ekkora a különbség a magyar és a német bankok között? Itteni barátom 20 millió után valami 8 millió kamatot fog összesen kifizetni, azért van egy kis különbség.
2018. febr. 1. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:

A futamidő a lényeg.


Magyarországon is 2-3% az éves kamat.

2018. febr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Alacsony, de nem tudom mennyire.

Egyébként kint annyiért szart se kapsz.

2018. febr. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne összegeket nézz hanem éves kamatot vagy még inkább THM-et. Én szívesen fizetek 20 millióra akár 30-at is csak az nem mindegy hány év alatt!
2018. febr. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
22%

Én a lakáshitelekről nem tudom (bár hallottam, hogy sokkal jobbak), de szemelyi kölcsönön volt magyar (már lejárt), jelenleg meg van egy német. Nos:


magyar:


-felvett összeg: 750.000 Ft. (ebből még vontak le kezelési költséget miegymást, tehát nem is ennyit kaptam...)

-havi 20769 Ft törlesztőrészlet 60 hónapra = 1.246.140 Ft

-ez kb 66%-kal több befizetés


német:


-felvett összeg: 10.000 euro. (ebből semmit nem vontak le, tehát ezt kaptam...)

-havi 220 euro törlesztőrészlet 54 hónapra (19-et már befizettem) = 11880 euro

-ez kb 18%-kal több befizetés


egyéb kérdés?

2018. febr. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%

"egyéb kérdés?"


Van. Te évekkel ezelőtti hitelt amikor az infláció 10% felett volt hasonlítasz össze évekkel későbbivel amikor az infláció 0 vagy 1-2%?


750 ezer hitelt 60 hóra (ami több mint 54) most 897480 Ft visszafizetéssel kapsz.

2018. febr. 2. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#4 te is inkább THM-et hasonlits és ugyanabban az időszakban. Én most 3,45%-ra kaptam itthon lakashitelt, 3 évig fixen. Pár évvel ezelőtt egy hasonló 3 évig fix lakashitel 10% felett volt. Nagyon nem mindegy.
2018. febr. 2. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Alacsonyabb, de a bankok alaposabban bebiztosítják magukat, tehát kevesebb a kockázatuk is. Nem bemondásra mennek a hitelt felvevő emberke bevételei, kiadásai, hanem blokkokkal, számlákkal bizonyítani kell. Pl. 1/2 évig gyűjtsed a Tesco blokkokat , elemzik és , ha sok alkoholt vettél akkor már bukta meg ilyenek. Van akinek nem is adnak, mert úgy ítélik meg, hogy nem biztos a munkahelye, szóval az sem mindegy hol dolgozik és mióta. Unokatesóm egy berlini bankban dolgozik.

Nálunk kb. minden tizedik kapna német feltételekkel hitelt...

2018. febr. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!