Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy lehet, hogy Magyarországo...

Hogy lehet, hogy Magyarországon minden banki műveletnek van költsége, míg külföldön (Németország, USA pl. ) minden ingyen van?

Figyelt kérdés

Külföldi ismerőseink mindig megrökönyödnek, amikor megtudják, hogy fizetünk a pénzfelvételért, bankszámlavezetésért, átutalásért stb. Egyenesen nem értik, hogy "hagyhatjuk" ezt. Ők még külföldi automatákból is ingyen vehetnek fel pénzt.

Miért írnak/írhatnak elő nekünk költségeket ugyanazok a bankok, amik más országokban ingyen kínálják ugyanezt?



2018. febr. 3. 19:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
24%
mert az otthoni bankok lehúzós ge*cik...
2018. febr. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
64%
Igazából ezt akkor lehetne megítélni, ha tudnánk az ottani számlavezetési díjakat is. Nem mindegy, hogy mindezért 3 eurót fizetnek havonta, mint amennyi nálunk egy átlagos számlavezetési díj, vagy netán 15 eurót. Abban nálunk is bőven beleférnének az ingyenes szolgáltatások, bár kétlem, hogy sokan választanának 4000 Ft-os havidíjat cserébe azért, hogy pár száz forintot megússzanak.
2018. febr. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
31%

Érdekes, én belföldi huf-os számlára ingyen utalok, kp felvétel 150 ezer ft-ig ingyen van (annyi amúgy sem kell), a havi számlavezetési díj nincs 1000 forint plusz egy éves kártyadíj (4k).

Akkor miről is beszélünk? Eu-s bankszámlára utalni mindenkinek pénzbe kerül és fogadni is.

2018. febr. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Tehát ismétlem, az említett országokban a bankoknál:

- nincs számlavezetési díj

- nincs automatából pénzfelvételi díj (nem összegfüggő és az adott ország határain kívüli automatákból is ingyenes)

- nincs tranzakciós jutalék

- a számlavezetés tehát összességében nem kerül pénzbe


Próbáljuk elkerülni a bankszámláinkkal való kérkedést, a kérdésem arra vonatkozik, hogy hogyan lehet, hogy általánosságban nálunk mindennek van díja?

Tehát amíg külföldön nem szabnak árat ezeknek, addig nálunk miért teszik?

2018. febr. 3. 20:13
 5/21 Alain Delon ***** válasza:
0%
Szerintem valamit félreérthettél a külföldiektől, mert a bankoknak van működési költségük. Valamilyen alapdíjon (mondjuk számlavezetési díj) én sem hőbörögnék, mert nincs ingyen a banknak sem a közmű, bérköltség stb. ezeket valahonnan a külföldi bankoknak is elő kell teremtenie.
2018. febr. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
Hol van ingyen? Milyen feltételekkel?
2018. febr. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
65%

Esetleg ezekben az országokban többen vesznek fel hitelt és magasabb összegben, több embernek van nagyobb összegű megtakarítása, értékpapírszámlája és a bank elegendő hasznot termel ezeken az ügyleteken. A magyarok nyúlfarknyi fizetésénél lehet, hogy ebből nincs elég bevétel, sok embernek nincs semmilyen megtakarítása (vagy legfeljebb otthon a párnacihában), a hitelektől ódzkodnak. Így a mindennapi tranzakciókat terhelik meg.

Azt is el tudom kápzelni, hogy egyes külföldi bankok, akiknek Magyarországon leányvállalatuk van, azért tudják olcsón kínálni az anyaországban a számlákat, mert a kelet-európai ügyfelek megsarcolásával termelik ki erre a pénzt.

2018. febr. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
0%
Én azt nem értem h fizuhoz minek egyáltalán bszla ? Semmi nem írja elő csak a munkáltatónak kényelmesebb. Milliókat szívatnak vele.
2018. febr. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
69%

Én Németországban élek sok éve:


- számlavezetési díj VAN

- automatából a saját bankban lévö automatánál nem kell fizetni pénzfelvétei díjat, de ha másik bankban vagy bankokon kivül veszel ki, akkor VAN

- tranzakciós járulék VAN


Szóval a számlavezetés IGENIS pénzbe kerül!

2018. febr. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
84%

nekem a Sparkassenal (német) van számlám, havi 7,5 euró a havidíj. saját automatából bármikor bármennyit vehetek fel, idegen automatából viszont 5 euró a kp felvétel, de az mindegy, hogy német idegen, vagy külföldi idegen, egységes 5 euró/db és független az összegtől is.


átutalás (Überweisung): az összes küldése és fogadása ingyenes.


csoportos beszedési megbízás (Sepa-Lastschrift): mind díjmentes.


vásárlás: külföldön, belföldön díjmentes


bankkártya: maestro kártya éves díja ingyenes, ezzel eddig bárhol tudtam fizetni és pénzt felvenni

2018. febr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!