Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kölcsönadtam pénzt egy ismerős...

Kölcsönadtam pénzt egy ismerősnek. Most részletekben akarja törleszteni, ezzel nincs is gond csak hivatalossá akarom tenni. Van valami formanyomtatvány amin hivatalossá lehet tenni? Ehhez ügyvéd kell vagy mi a menete?

Figyelt kérdés
2018. febr. 5. 07:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van erre formalap, de nem kötelező azt használni. Ez olyan, mint a gépkocsi adásvételi vagy a lakásbérleti szerződés: sokféle minta van a neten, amit lehet használni, de ha Te egy szalvétára írod rá és azt írja alá a vevő tanúk előtt, akkor ugyanúgy érvényes.

Köztelező tartalmi elemei a PTK szerint szerintem vannak, utána kell nézni, de a szövegezés szabadon választható.

2018. febr. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Vagy írjátok meg utólag az adásvételi szerződést, benne a részletekben történő törlesztéssel az eredeti dátummal. (Tudom, hogy visszadátumozni nem lenne szabad, de tartalmilag legalább megfelel a valóságnak.)


Vagy írjon egyoldalú tartozáselismerő nyilatkozatot. Ez mehet a mai dátummal, de szerepeljen benne a kölcsönadás dátuma és természetesen a törlesztés is úgy ahogy megegyeztek.


Két tanu kell rá ha nem akartok közjegyzőhöz vagy ügyvédhez menni. (A visszadátumozás akkor nem is játszik.)

2018. febr. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!