Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes tőzsdére berakni egy...

Érdemes tőzsdére berakni egy nagyobb összeget 50 évre?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt a felfedezést tettem meg a héten, hogy ha teszek fel mondjuk 1 millió forintot (tudom nélkülözni) egy részvénycsomagba, akkor ennek lehet 7% átlagos éves kamata (reálérték), akkor az 1,07^50=29,45702, azaz az 1 millióból lehet 29,5 millióm, akár úgy, hogy idén megveszem a részvényt, az életre pedig marad a többi. 25 éves vagyok, jó eséllyel még hasznát tudnám venni a pénznek én magam is, nemcsak az utódaim.

2018. febr. 23. 06:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
61%
Ha befekteted mint fixed income trading peldaul kotvenyekbe - bonds- akkor ok a matematika, de ha reszvenyeket veszel - equities- akkor mar teljesen mas a helyzet.
2018. febr. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor a fixed income-oknak utánanézek (teljesen új vagyok a témában, ezt nem tagadom), de gondolom azoknak azért alacsonyabb a hozama.
2018. febr. 23. 07:30
 3/22 anonim ***** válasza:

fixed income- garantaltan kapod kamatot mint a szerzodesben foglalt osszeget


[link]


equities vagy stocks - reszvenyek , a hasznod attol fugghet hogy a piac hogy produkal:


[link]

2018. febr. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

tessek, megsporolok neked egy kis idot :)


[link]

2018. febr. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Ja értem. Amúgy a részvények is jól teljesítettek az utóbbi évtizedekben, ha jól tudom, azaz jó eséllyel egy jól összeválogatott részvénycsomaggal se bukik az ember, vagy tévedek?
2018. febr. 23. 07:56
 6/22 anonim ***** válasza:
61%

30 evre elore josolni meg a tapasztalt szakemberek sem kepesek.

Azt nem mondom, hogy rovid tavon ne lennenek kepesek, kello szakertelemmel, tapasztalattal jo donteseket hozni.


Ne feledd, a vilag meg gyorsabban valtozik, mint regen.

2018. febr. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben kiszámíthatatlan a tőzsde.

Csak szólok, hogy van egy fajta részvényem, a válságban a többi részvénnyel együtt a béka popsija alá ment ( lásd OTP 10 ezerről 1.000 ft alá is benézett), az OTP szépen visszaemelkedett mára (10 év kellett hozzá) , az enyém meg jelenleg 99 %-os értékvesztésben van jelenleg is. Többe kerülne megszüntetni, mint tartani :-(

2018. febr. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Ha egy részvénycsomagot veszel, mondjuk a BUX-index tartalmát (nem egy részvényt!), és 50 évig tartod, akkor a kockázat minimális. Olyan 20 éves távon már lehet gondolkodni ilyenben, mert jóval nagyobb az esély a kiemelkedő hozamra. Ennél jóval kevesebb évre viszont kockázatos. Lásd: [link]
2018. febr. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Érdemes azt is megnézni, melyik tőzsde hoz legtöbbet. Bux,amerikai, vagy egyéb...
2018. febr. 23. 10:55
 10/22 anonim ***** válasza:
75%

Jézusom.

Te a tőzsdére úgy gondolsz, mint egy bankra, ahova "berakod" a pénzed, ott biztonságban van, majd 50 év múlva kiveszed.


Teljesen el vagy tévedve.


A tőzsde nem bank.

A tőzsdén önálló befektető vagy, és vagy jól fektetsz be, vagy rosszul.

Vagy jókor veszed a bitcoint és 2 év múlva hússzoros haszonnal kiszállsz belőle, vagy a csúcson 2500 dolláron vetted az aranyat, és 2015 óta imádkozol, hogy csak egy kicsit közelítse meg mégegyszer, hogy csak 10 milliót bukj, mert most 40 bukóban vagy, de még nem akarod realizálni a veszteséget. És az istennek nem akar 1500 dollár fölé kúszni az árfolyam.


És még az olyan nagy 60 éve jól működő brókerházak is be tudnak dőlni, mint amilyen a Lehman Brothers volt.


[link]

2018. febr. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!