Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha lakáshitelt akarok felvenni...

Ha lakáshitelt akarok felvenni, mindenképp kell önerő?

Figyelt kérdés
Egyedül vagyok albérletben minimalbérből,és szeretnék végre egy sajat lakast.inkabb a törlesztőt fizetném a sajat lakasomra.néztem hitelkalkulátorokat és talaltam olyat aminek egesz tűrhető a törlesztőrészlete.de nem tudom kell e hozzá önerő,mert tartalék penzem nincs.hogy lehetne megoldani ha mindenkepp kell önerő.

2018. febr. 23. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Minden bank elvárja a vásárolandó ingatlan 20 vagy 30 %-át önerőnek. Ha ez nincs esélyed sincs,főleg minimálbéres fizetéssel.
2018. febr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Önerő nélkül nem kapsz hitelt.
2018. febr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 xswerdy ***** válasza:
68%
a fedezeti ingatlan értékének 80%-a hitelezhető törvényileg, de a bank ennél szigorúbb feltételt is támaszthat persze. Ha a vásárolandó ingatlan mellett pótfedezetet is be tudsz vonni, akkor tehát nem kell önerő (illetve fel lehet ajánlani helyettesítő fedezetet is, ami nagyobb értékű, ekkor tehát a vásárolandó ingatlan egyáltalán nem lesz terhelve).
2018. febr. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

bocsi az offért, de ez engem is érdekelne.

Én is egyedül lakom az albérletbe, sajnos nehéz félre tenni a pénzt...:/

25N

2018. febr. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Min. 20% önerő kötelezően kell. Ha nincs, esetleg másik ingatlant be lehet vonni fedezetként pluszba. Pl. szüleid házát. De ez sem garancia, hogy megkapod a hitelt. Minimálbérre egy keresetre nem hiszem, hogy adnak lakáshitelt. A nettó bérednek max. 50%-a lehet a hitel. Ha keresel 100 ezret és van 50 ezer a hiteltörlesztőd, akkor a maradék 50 ezer elég a rezsire és megélhetésre?
2018. febr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!