Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Házat hitelre megéri vásárolni...

Házat hitelre megéri vásárolni vagy inkább albérlet?

Figyelt kérdés

A kérdés a következő lenne, hogy melyik éri meg inkább.

Figyelemmel követem már egy ideje az ingatlanpiacot, s sajnos a meggyőződésem az, hogy egy banki hitel törlesztője szinte megegyezik egy albérlet díjával sőt van, hogy drágább a hitel. A párommal Kiskunfélegyháziak vagyunk. Egy számunkra megfelelő ház körülbelül 10-15 Millió forintba kerülne. Aminek törlesztője 100.000Ft körül lenne 10 évre. Egy hasonló paraméterekkel rendelkező ház bérleti díja 85-100 ezer forint körül alakul. Sajnos az albérlet ellen diktál, hogy a fő bérlő bármikor kirakhat, vagy eladhatja a házat s sajnos soha sem lehet az enyém az ingatlan, hiába is szépítgetem.. alakítgatni saját kedvemre, viszont nem alakítgathatom, formálgathatom.Párom Óvónő én Pedig Gépész vagyok, kettőnk fizetése összesen 400.000 forint között alakul. Gyermekünk nincs. Egyenlőre szülőknél élünk.


Ki mely opciót tartja ésszerűbbnek????



2018. márc. 6. 16:42
1 2 3 4 5 6
 1/56 A kérdező kommentje:
***meggyőződésem az, hogy egy banki hitel törlesztője szinte megegyezik egy albérlet díjával sőt van, hogy drágább az albérlet.
2018. márc. 6. 16:46
 2/56 anonim ***** válasza:
88%

Ha van megfelelo onerotok, es nem vallaljatok tul magatokat a torlesztoreszlettel, valamint ugy gondoljatok, hogy egy helyen szeretnetek letelepedni hoszabb idore, akkor szerintem inkabb a hitel, mert

- sajat magatoknak fizetitek, lesz "eredmenye", amig az alberletre kiadott penznek nem

- kesobb gyerekkel nem egyszeru alberletet talani, sokan ha valaszthatnak inkabb nem adjak ki gyerekeseknek (persze van kivetel)

- stabilabb, sajat kedvetekre alakithatjatok, szepithetitek, energiatakarekosabba tehetitek

Ha nincs onero, nem fiz a munkatok vagy szeretnetek mobilisak maradni, akkor maradjatok inkabb alberletben egy ideig es gyujtogessetek mellette.

2018. márc. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
28%
Megvan az 50-60%-nyi onero?
2018. márc. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
100%

Lakáshitelt általában 15-20 évre vesznek fel, nem 10. Persze megértem, hogy hamarabb akarod visszafizetni a hitelt, de általában van díjmentes előtörlesztés, persze ha csak 10 évre veszed fel, akkor a teljes visszafizetendő összeg is kevesebb.

De ha maradsz a 15-20 évnél, akkor úgy olcsóbb a lakáshitel, mint egy albérlet.

2018. márc. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:

Csak ép a jelenelgi "olcsó" lakáshiteleket is max 10 évre tudod fixáltatni. Azt követően nem tudni mi lesz a törlesztőkkel...


Jelenleg egy 20

2018. márc. 7. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
47%

évre felvett hitel törlesztője lehet olcsóbb, mert el van húzva időben, de 10 év után senki nem tudja megmondani mennyit fogsz fizetni.


Emellett minden, az ingatlanhoz kapcsolódó költség Téged terhel, felújítás pedig 10-20 év alatt lehet többször is indokolt az állandó törlesztők mellett.

2018. márc. 7. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
100%

A hitel kamatát hasonlítsd az albi árával. Úgy illik, mert a tőke megmarad, tied lesz lakás formájában. Illetve az előzőhöz add hozzá a lakás karbantartas költségeit. Volt idő amikor olcsóbb volt az albérlet mert a hitelek kamata többre jött ki, mint az albi díj.

Jelenleg ha szükséges önerő, munkaviszony stb megvan, tehát hitelképes vagy akkor egyértelműen a saját ingatlan hitellel a jó választás. Kivéve persze ha pár év múlva máshol akarsz lakni vagy fennáll ennek esélye.


De 10 év helyett 20 vagy még inkább 30 évre vedd fel a hitelt! Így jóval alacsonyabb lesz a törlesztő. Mellette nyiss annyi lakástakarékot ahányszor 20 ezret bírsz fizetni. Persze ha van elég csaladtag aki nevére tudsz. Így ezekből 4 évente előtörlesztést tudsz fizetni és végül akár 10 éven belül lezárhato a hitel. És az LTP-re kapott állami támogatás miatt lényegesen jobban fogsz járni. Millió forintokkal jobban.

2018. márc. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
15%

A hitel kamatát hasonlítsd az albi árával. Úgy illik, mert a tőke megmarad, tied lesz lakás formájában. Illetve az előzőhöz add hozzá a lakás karbantartas költségeit. Volt idő amikor olcsóbb volt az albérlet mert a hitelek kamata többre jött ki, mint az albi díj.


De 10 év helyett 20 vagy még inkább 30 évre vedd fel a hitelt! Így jóval alacsonyabb lesz a törlesztő. Mellette nyiss annyi lakástakarékot ahányszor 20 ezret bírsz fizetni. Persze ha van elég csaladtag aki nevére tudsz. Így ezekből 4 évente előtörlesztést tudsz fizetni és végül akár 10 éven belül lezárhato a hitel. És az LTP-re kapott állami támogatás miatt lényegesen jobban fogsz járni. Millió forintokkal jobban."


És akkor nézd meg, hogy 4 év múlva mennyit fog érni az ingatlanod, mire a Tiéd lesz.. Ja, hogy ezt nem tudja még most senki?! :-))


Ha az esetleg csak az áfa visszaállítással (2019-től reális esélye van), 20% csökkenés menne végbe, és már csak 12-13 milliót érne a jelenlegi csúcsáron vásárolt 15 millió+ hitelkamat + felújítási ktg és ltp költség befektetésed (cca. 18-20 millió ) helyett érni , máris nem nyertél semmit, csak vesztettél 4-5 milliót.


Évenként 1 millió, az 70-80.000 Ft mínusz havonta, amiből lehet már találtok kettőtöknek albérletet is.


És még előtte vagytok a családalapításnak, amivel ha végképp stabil lábon álltok és előre tudtok biztosra 10 évre gondolkodni, már az ltp pár ezer forintjától többet érő vissza nem téritendő csokot is fel tudtok használni.

2018. márc. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
71%

Csokot LTP mellé is lehet, a kettő nem zárja ki egymást. Csak hát CSOK-hoz sok feltételnek meg kell felelni. Pl nekünk hiába a két gyerek, családon belüli vásárlás miatt elestünk tőle. De LTP az mehet minden mennyiségben. Évi 72e állami támogatás havi 20e befizetés esetén.


Kérdező: saját példám tudom mondani. Lakashitelt vettünk fel, évi 170 ezer forint csak a kamat rá. Illetve ez az idővel egyre kevesebb. Mellé kötöttünk 4 LTP-t, így évi 290 ezret ad az állam ajándékba. A különbség 120 ezer forint, azaz havi 10 ezer. Ez a mi hasznunk. Tehát gyakorlatilag negatív kamatot fizetünk.

Valami ilyesmit javaslok neked is. De én nem vagyok közvetítő, magam se vettem igénybe ilyet. Csak saját magamnak kiszámoltam hogy járok a legjobban. Megdöbbentő az eredmény.

2018. márc. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:

Nem vészmadárként, de az elmúlt 10 évben "átvészelt" időszak margójára.. Most is egy ilyenbe vagy benne, ha megfigyelted valóban az ingatlan lufi felfúvódását és a lassulását az elmúlt 1 évben.


[link]


Nekem korábban ebben a hasonló csúcs időszakban ért az első ingatlanom 9 milliót, amit 4 évvel azelőtt 6-ért vettem, most meg 10 év után megint 6-t, miután a

9 millióról 4 millióig esett vissza a piaci értéke a lufi kipukkadása után... Ez 4 év alatt -2009-2013 között végbement-, így egy 4 éves ltp esetén ez sem zárható ki ha most csúcsáron akarsz belőle lakást venni.


4 éve még rám is rám akarták dumálni az ltp-t. Ami most járna le. Én azután 1 évvel vettem a második ingatlanom, 3,8 millióért. Eltelt 3 év és most ér 5,5-t. Ha most járna le az az ltpm, akkor a teljes összege nem lenne elég a kialakult árkülönbség fedezetére állami támogatással sem. Tehát teljesen felesleges lett volna fizetni, ahelyett, hogy kpra megvettem, ami alkupozícióban 20% mínuszt jelentett, az irányárhoz képest, amit pl. hitellel, nem tudsz kivitelezni.


Emellett tavaly vettem még egyet végrehajtás útján. piaci értéke felújítva 10 millió, így 5-ért megvettem, most idén 2,5-3-ból lesz felújítva, ez 2 millió pluszt jelent jelen értéken, de ha esik is 20%-ot, még akkor is pénzemnél vagyok, de legalább nem bukok önerő összeget, vagy kamatot.


Azt írod szülőknél éltek, ha havi 200-250-et félre tudtok tenni, az 4 év alatt 10 milliót is jelenthet egy akkora már lehet a jelenlegitől 10-20-30%-al olcsóbb ( 12-13 milliós )ingatlanhoz,-végrehajtás útján meg 2-höz is akár - mintha most felvennél egy jelen értéken 15 milliós ingatlanra hitelt és költségeit egy, akkora lehet 13 milliós ingatlanra.


Ennek kb akkor az esélye, mint hogy megtartja a jelen értéket az ingatlan. Tehát jelen értéket viszonyítani egy jövőben meghatározhatatlan értékhez és ezt marketingelni, teljesen értelmetlen.


Mivel nem vagytok kényszer helyzetben, ez a vágy szintű igény szerintem kivárhatná az elkövetkező 2-3 évet legalább , ami alatt lehet szóba kerül a család alapítás, ami megváltozhatja az igényeket, addig sokat változhatnak a piaci viszonyok, 2019-től addigra kiderül mi lesz a lakás áfával is, ahogy az elmúlt 2-3 évben is sokat változott és lehet a végén milliókat nyertek, ha csak félre teszitek a havi összegeket és olcsóbban is tudtok azonos tulajdonságú ingatlant venni.

2018. márc. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!