Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Minek tartsam a pénzem bankban...

Minek tartsam a pénzem bankban ha semmit nem kamatozik?

Figyelt kérdés
Nav tudja inkasszózni, szinte mindent ki lehet fizetni készpénzzel, pénz mozgatása költségekkel jár, lekötni sem érdemes mert az sem kamatozik
2018. márc. 8. 22:40
1 2
 1/11 Zoli780806 ***** válasza:
78%
Hogy ne lopja el a betörő.
2018. márc. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Én nem szívesen gyűjtöm otthon, na meg ha valami nagyobb kiadás van, pl. tanfolyam, azt muszáj átutalni, újra befizetni sok pénzt a bankba meg macerás.

Emellett jobb szeretem látni egy összegben, hogy mennyi az annyi, nem pedig a bankókat akarom számolgatni.

2018. márc. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Hát ne tartsd ott ha nem szeretnéd. Ennyire egyyzerű.
2018. márc. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
10%
én mindig leveszem, inkább mint h. elvigye a nav
2018. márc. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A jó édes ***** válasza:
35%

>Svájci bankszámlát például nem tud inkasszózni a NAV. Problem solved.

>Sőt, anno sóval is mindent ki lehetett fizetni, csak aztán rájöttek az emberek, hogy vannak kényelmesebb módszerek - a készpénz is haldokló fizetőeszköz ma már.

>Készpénz tartás is költségekkel jár - még talán nagyobbakkal is, mint a bankszámla. Csak azt számold ki, hogy mennyi a különbség a számlák befizetése között, ha csoportos beszedéssel fizeted őket, vagy ha postai csekken.

>Nem is a lekötött betét az egyetlen lehetőség a felesleges likviditásod befektetésére. OTP részvényt, bitcoint vagy venezuelei állampapírt viszont nem veszel bankszámla nélkül.

2018. márc. 9. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

"Csak azt számold ki, hogy mennyi a különbség a számlák befizetése között, ha csoportos beszedéssel fizeted őket, vagy ha postai csekken."


Semmi? Vagy itt mire gondolsz? Nekem a gáz számla nem olcsóbb csak mert kártyával neten fizetem. A villany se. Nem engedik egyelőre, hogy drágább legyen a postai csekkes fizetés pedig a szolgáltatónak az a legdragabb.

2018. márc. 9. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

Győzike te vagy az?


Miért vinné el a nav,ha nem vagy sáros?

2018. márc. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

"Nav tudja inkasszózni"


Normális, becsületes embernél ez nem szempont. Azért ahhoz elég mélyre kell süllyedni a pénzügyi posványban...


"szinte mindent ki lehet fizetni készpénzzel"


Egyáltalán nem. Ha mondjuk venni akarsz egy autót, elküldenek a francba, ha odaállítasz készpénzzel. Én vettem anno 1 millióért egy 4-es Golfot a Porsche M5-nél, max 300 ezret lehetett befizetni készpénzben, a többit kötelezően utalni kellett.


"pénz mozgatása költségekkel jár"


Ez így van, de ha készpénzben hozzá akarsz jutni, az sincs ingyen, sőt...


"lekötni sem érdemes mert az sem kamatozik"


Takarékszámlán elérhető 1,5%-os kamat, ami azért nem a semmi kategória. Befektetési alapokban még magasabb hozam is elérhető.

2018. márc. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%
Pff megnézném én 10ből hány autónepper zavarna el a valóságban ha egy 1 millás kocsit kp-ban kicsengetek neki. Biztos mind az utalást eröltetné :DD életszerű
2018. márc. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Normális, becsületes embernél ez nem szempont. Azért ahhoz elég mélyre kell süllyedni a pénzügyi posványban.."



Nekem egy könyvelési hiba miatt azonnal inkasszózták, aztán meg 2 héttel később vissza.


Autókereskedő pedig pont a készpénzes fizetést szereti, hallani sem akart arról hogy egy 2 milliós autót utalással fizessek ki.

2018. márc. 9. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!