Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan kell előre utalni pénzt?

Tasi Gergo kérdése:

Hogyan kell előre utalni pénzt?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és egy megbízható embernek akarok előre utalni pénzt de nincs bankszámlám. Meg ha megérkezett hozzá a pénz a termék hova érkezne házhoz vagy postára?

2018. márc. 17. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Utalni csak bankszámláról bankszámlára lehet. Ha neked nincs, akkor be tudsz menni a másik fél bankjába (ha mondjuk otp-s, akkor bármelyik otp fiókba), ott húzol egy sorszámot a pénzbefizetéshez, és befizeted a számlájára a pénzt. Postán keresztül is küldheted, akkor a postás kiviszi házhoz, viszont ez neked csomó pénzbe kerül, mig a banki befizetés ingyen van.
2018. márc. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Most olvastam újra, vessző nélkül kicsit kusza lett az utolsó kérdésed. Ő oda küldi a csomagot, ahova te kéred. Megadhatod a címedet, akkor oda küldi és kiviszi a postás, vagy kérheted "postán maradó"-ra (ez a szolgáltatás neve), megadod a posta címét, és akkor úgy küldi, hogy a cucc a postán marad, neked kell érte menni.
2018. márc. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A választ már megkaptad a kérdésedre, de azért megkérdezném, a Te érdekedben, mert látom, még fiatal vagy: honnan tudod megállapítani, hogy megbízható ember, akinek utalsz? Olyan oldalról vásárolsz, ahol értékeléssel rendelkezik az eladó? Rengeteg pozitív és minimális vagy semmi negatívval?

Vagy egy Jófogás/Face csoport, ahol vagy azt kapod, amit megbeszéltetek vagy nem, aztán utána esetleg "eltűnik" az illető?


Megmondom őszintén, a mmúltkor néztem nagyon jó Samsung cuccokat értékeléssel rendelkező eladótól és amikor rákattintottam az értékeléseire, akkor elhűlve láttam (mondjuk a %-a is gyanús volt), hogy 400 pozitív mellé 24 negatív és majd 80 semleges értékelése volt (nem kapta meg az árut, megkapta, de hibás volt, stb). Ilyen kevés adásvételből ennyi hiba "kissé" sok. Szóval csak okosan... :-)

2018. márc. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!