Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol lehet Budapesten eurót...

Yorxun Yorxun kérdése:

Hol lehet Budapesten eurót felvenni ATM-ből?

Figyelt kérdés

Van egy EUR alapú devizaszámlám. Erről szeretnék Budapesten eurót felvenni egy ATM-ből. Eddig két dolgot próbáltam:


OTP EUR ATM: ez bármekkora összeget írtam be, azt írta ki, hogy nem vehetek fel annyit. (Próbáltam beírni 570, 550, 500 EUR-t, nem fogadta el.)


Euronet EUR HUF ATM: ez egy átverés, hiába van ráírva, hogy "EUR", igazából csak HUF-ot enged felvenni. Az ügyfélszolgálatukat megkérdeztem, ahol azt mondták, hogy az árfolyamot majd kiírja az ATM. Ehelyett egyszerűen megterhelte a kártyámat HUF-ban, amit a bank az aktuális banki árfolyamon váltott...


Tehát, hol van konkrétan olyan ATM Budapesten, amiből lehet eurót felvenni?



2018. ápr. 6. 11:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az euró alapú devizaszámláról milyen kártyával próbáltál felvenni eurót? Konkrétan milyen kártyád van a devizaszámlához?
2018. ápr. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, hogy érthetőbb legyen a kérdésem: ha van euró alapú devizaszámlád, de nincs hozzá kártya, csak pl. a forrint alapú kártyával akartál felvenni eurót, akkor ne csodálkozz, hogy itthon nem ad érte eurót.

OTP mastercard külföldi használatakor fel tudsz venni eurót, de itthon csak ft-ot kapsz érte.

2018. ápr. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, az EUR alapú devizaszámlához van egy EUR alapú bankkártyám is.
2018. ápr. 6. 11:40
 4/13 anonim ***** válasza:
30%

Sehol.


"Ehelyett egyszerűen megterhelte a kártyámat HUF-ban, amit a bank az aktuális banki árfolyamon váltott"


Ok megterhelik forintban, amit majd ok visszavalltanak eurora.


Egyetlen lehetoseg: bankfiokban felveszed a kp-t.

2018. ápr. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ezzel az a gond, hogy ha bankfiókban veszed fel, az kétszer annyiba kerül mintha ATM-ből vennéd fel.
2018. ápr. 6. 11:48
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
Otp ATM van a deákon ami eurós , és ahogy az ATM ki is írja, egyszerre max 400€-t enged felvenni. A kártyát euróban terheli.
2018. ápr. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem OTP-s a kártyám. Ennek ellenére is tudnék eurót felvenni az OTP-s ATM-ből?


Nem tudtam, hogy az OTP max. 400 EUR-t enged felvenni. Ez egy tranzakcióra vonatkozik vagy napi limit?

2018. ápr. 6. 12:47
 8/13 anonim ***** válasza:
Bármilyen kártyával tudsz felvenni bármelyik ATMböl. A 400 euros limit az automata saját limitje és egy tranzakcióra vonatkozik. Vagyis, ha a bankkártyád limitje például napi 1000€, és ennyi pénzt szeretnél felvenni, akkor az OTPs ATMnél ezt 3 részletben tudod felvenni, mondjuk kétszer felveszel 400-at, harmadszorra 200-at. Egy nap akárhányszor használhatod az ATM-et (amíg a kártyád limitjét át nem léped vagy el nem fogy a pénz a számládról), vagyis ha bemész az ATM hez akkor fel tudsz venni 1000 eurót is, csak háromszor kell egymás után beraknod a kártyát és mindannyiszor 400 eurót meg nem haladó összeget kell levenned.
2018. ápr. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 xswerdy ***** válasza:
így van, én külföldi EUR kártyával is az OTP-ben szoktam kivenni a Deákon. Ami összegeket felajánl, azok között a 400 EUR a legmagasabb, de konkrétan nem láttam sehol kiírva, hogy az egyben a maximum is lenne. Mindenesetre nekem sem adott egy tranzakció keretében többet, de több részletben működik.
2018. ápr. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A dunaplaza tuloldalan van egy OTP ahol szinten van euros ATM. Mi nyaralas elott mindig onnan veszunk fel penzt a forint szamlarol is, mert sokkal jobban valt, mint a penzvaltok.
2018. ápr. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!