Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan ne bukjam el a lakáshit...

Hogyan ne bukjam el a lakáshitelt?

Figyelt kérdés

Rövidre fogom.

Lakásvásárlás küszöbén állunk. A feltételek, jó fizetés, önerő adottak. Azonban nem tudom, hogy hogy mehetnék "biztosra", hogy ne bukjam el az esetlegesen letett foglalót? Mert gondolom a dolog menete úgy van, hogy megtalálom álmaink lakását, vételi ajánlat, ha elfogadják akkor foglaló és kezdem intézni a hitelt. De mi van, ha a bank visszadobja mégis? Voltam előminősítésen, hitelképesek vagyunk és Budapest olyan kerületében tervezünk lakást venni ahova a bank állítás szerint ki sem jön az értékbecslő, csak a vásárlást követő fél évben majd valamikor. Egyébként 30M-ig tervezünk lakást venni 7M önerővel, 30 évre, 5 éves kamatperiódusban. Más hitelünk nincs, össz bevételünk 600ezer havonta.



2018. ápr. 17. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalót, hanem előleget adj, azt vissza kapod, ha mégsem jön össze a hitel
2018. ápr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel a különbséggel tisztában vagyok, foglalót ráadásul csak ügyvéd jelenlétében lehet átadni, de a legtöbb ingatlanos akivel beszéltem az foglalót emlegetett.
2018. ápr. 17. 13:14
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Az tök mind1 mit emleget az ingatlanos. A diktál akinél a pénz van(TI)
2018. ápr. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Haha, pesten sajnos nem így megy eddigi tapasztalataim szerint...konkrétan eddig 2 vételi ajánlatból faroltam ki, mert elkezdtek licitálni a vevő jelöltek. Itt nekünk kuss van sajnos, bármennyire is határozott vagyok, találnak 2 másik vevőt még aznap a helyemre.
2018. ápr. 17. 18:46
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem rég mentünk át ezen és a legtöbb barátunk is. Elég egyszerű a menet. Kell egy JÓ hitelügyintéző, akinek érdeke, hogy megkapd a hitelt. Vagyis nem te fizetsz neki, hanem jutalékot kap a kiutalt hiteled után.

Kinézed a lakást, kérsz tulajdoni lapot, gyorsan nyomatsz az ügyintézővel a kinézett banknál egy új minősítést és előzetes értékbecslést kérsz (ezért általában fizetni kell, de ha helyben veszed fel a hitelt, visszaadják). 2 nap alatt rámondják az áment, vagy húzzák a szájukat. Utóbbinál nem kötsz szerződést és nem adsz foglalót, előbbinél boldog vagy és 95%-ban biztos lehetsz benne, hogy nem fog megváltozni a bank álláspontja két hét alatt.

A mi hitelügyintézőnk egyébként annyira biztosra mondta a hitelünket és annyira megbíztunk benne, hogy nem kértünk végül előzetes értékbecslést. Simán megkaptuk a hitelt.


Mellesleg ha az alap feltételeknek megfeleltek, van önerő, az alap, tiszta bevételetek felét nem éri el a törlesztő mértéke, stb., akkor nem igazán van félnivalótok.

2018. ápr. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát azért ez nem így van, ahogy többek írták :)


1. Hogy az ingatlanos mit mond, az pont teljesen érdektelen. Aki tud beszélni, felveszik, lehet 3 napja még utcaseprő volt vagy húspultban dolgozott. Őt pontosan egyetlen dolog érdekli: minél előbb történjen pénzmozgás, mert akkor már felveheti a jutalékát.


2. Ha megvan a csodalakás, elfáradsz egy ÜGYVÉDHEZ (nem az eladóéhoz!) és:


a, megtekintitek a kiszemelt ingatlan tulajdoni lapját (vagy lekéred magadnak)

b, vele iratsz egy szerződéstervezetet, figyelembe véve a bank által megkövetelt kikötések belefoglalását. Ugyanitt minden részletről tájékoztatni fognak. Pénzt akkor adunk át, amikor a szerződést az ÜGYVÉD jelenlétében aláírjuk.

c, a szerződésben lehet szabályozni, mi történik akkor, ha nem kapsz hitelt, szintén megbeszélés kérdése.

d, az ÜGYVÉD pontosan elmondja, mikor milyen összegeket szabad átadni vagy utalni


3. Olyan nincs, hogy nem megy ki az értékbecslő, csak fél év múlva, ez baromság, és a törvénynek sem felel meg. Budapest legelegánsabb részein is vannak hitelképtelen ingatlanok.


4. Mindeközben bemész egy BANKBA és nem egy hitelügynöktől kérsz hitelt, aki azt a hitelt fogja Neked megtalálni, ami után ő a legtöbb jutalékot vagy bónuszt kapja. A Te érdekeid itt másodlagosak. A bírálat sincs meg egyébként két nap alatt ahogy írták, valamint majd a közjegyzőhöz is el kell fáradni, na UTÁNA folyósítanak.

2018. ápr. 18. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os!


Az utolsó pontoddal kötekednék. Én sem hittem a JÓ hitelügyintéző létezésében, de akkor elmesélem a mi esetünket.

Mi problémásak voltunk, mivel duplán terhelt ingatlant szerettünk volna megvenni minimális önerővel. A bevételünk átlagon felüli, de a bankokban nem sok jóval kecsegtettek. Miután az OTP-ből olyan lehangoltan jöttünk ki, hogy már-már elkönyveltük, hogy sosem lesz lakásunk, a K&H-ban meg konkrétan azt a választ kaptuk, hogy olvassuk el a hirdetményt, abban minden benne van, éppen elvesztettük a lelkesedést és kezdtük elengedni a lakást, amikor az eladók javasolták a saját hitelügyintézőjüket. Három ajánlatot hozott. Mi kértünk egy negyediket, mert nagyjából már tudtuk hol szeretnénk felvenni a hitelt. A negyediket választottuk és gond nélkül végigment a procedúra úgy, hogy közben szerződést is kellett módosítani. Egy rossz szót nem szólt, elfogadta a véleményünket és a kérésünket. Ismerte az ügyvédünket, gyakorlatilag mindent intézett helyettünk. Iszonyat pörgősen és nagyon kellemes csalódással ért véget az üzlet. Nem sajnálom tőle a jutalékot, amit kapott.


Az a baj az emberekkel, hogy azt gondolják, hogy minimális utánajárás sem kell, ha valahova beülnek, készen elé teszik a tutit. Valami alapján kiválasztasz egy bankot akkor is, ha célzottan bemész, hogy hitelt akarsz felvenni. Ez már azt jelenti, hogy legalábbis minimálisan tájékozódsz előtte. Ugyanez működik egy JÓ hitelügyintéző esetén is. Senki nem mondta, hogy kötelező elfogadni az első ajánlatát és nyugodtan tovább lehet állni, ha erőszakoskodik, mert ez biza a szakma alja.

Mi is elfogadhattuk volna az első ajánlatot 6%-kal, ahelyett hogy kértük volna a mi elveink szerint a negyedik ajánlatot is 4-gyel. Nem hülyén kell belevágni a hitel felvételbe, ez ennyire egyszerű. Én nagyon nagyon elégedetten zártam ezt a procedúrát!

2018. ápr. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!