Hogyan bizonyíthatom az ATM-ből kivett összeg idejét?

Figyelt kérdés

Január 30-án vettem ki nagyobb összegű pénzt a bankkártyámról, de az ünnepek miatt a könyvelési dátum január 2-a.

A bankkivonat kezdeti időpontja december 23.

Van akárhol nyoma, hogy én 30-án vettem ki a pénzt az ATM-ből?



2018. ápr. 25. 09:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A kivonaton is ott van. De tuti nem januárban vetted ki, hanem decemberben...
2018. ápr. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%

A bizonylaton van nyoma. Ja, hogy nincs meg? Hát, majd legközelebb figyelj oda...

Egyébként ha a könyvelés dátuma január másodika, akkor szükségszerűen tavaly történt az ATM-használat, ugyanis a könyvelés legkorábban a tranzakciót követő második munkanapon szokott történni.

2018. ápr. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Rosszul írtam. December 30-án történt meg a pénzfelvétel. Az ATM-es bizonylat viszont már nincs meg.


Második, és szerinted ki a fene gondolt arra, hogy nekem most, 4 hónappal a tranzakció után kelleni fog még az a papírfecni? :) Könyvelő vagyok, tisztában vagyok azzal, hogy miért január 2-ra rakták a könyvelési dátumot... Engem az érdekel, hogy az ATM-es bizonylaton kívül hogyan lehet még bizonyítani a december 30-i pénzfelvételt?

2018. ápr. 25. 10:04
 4/9 A kérdező kommentje:
A bankkivonaton az értéknap és a könyvelés dátuma is január 2.
2018. ápr. 25. 10:05
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha van internetbank hozzáférésed, akkor ott van számlatörténet/kártyatörténet. De bizonyára ezt a lehetőséget is elveted.
2018. ápr. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Legrosszabb esetben befáradsz a bankba és kérsz erről egy igazolást.

Az ATM-ek mindent rögzítenek percre pontosan, a bank simán kiállít egy igazolást ha az nagyon fontos.

2018. ápr. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ez jó ötlet, köszi!


Közben észrevettem, hogy benne szerepel a december 30 a könyvelési szövegben.

2018. ápr. 25. 10:35
 8/9 anonim ***** válasza:

gépi bizonylat

SMS értesítés

banki igazolás

netbank megjegyzés rovatba nekem pl. benne szokott lenni a hely és idő a pénzfelvétnél de ez bankonként lehet változó

2018. ápr. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
mindig szerepel a kivonaton, legközelebb előbb nzd meg alaposan...
2018. ápr. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!