Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez bagyon durva, az MNB-től...

Ez bagyon durva, az MNB-től érdeklődtem, aki csak magánszemélyekkel kötött hitelszerződések fölött felügyel, és nemhogy más esetben nincsen felügyelet, de jogszabály sincsen. Ez lehetséges?

Figyelt kérdés

A jogalkotó hozott törvényt, hogy milyen kockázatokat kell vizsgáljon és kezeljen egy bank, ha magánszemélynek ad hitelt. De nincsen törvény arra, hogy nem magánszemélky esetében mi avan. Ez két dolog miatt nagyon durva és érthetetlen:

(1) pl. társasházak sokkal nagyobb hitelt vesznek fel, mint magánszemélyek, még körültekintőbbnek kéne lenni

(2) a társasház az akaratát a lakók kevesebb mint 50%-ának igenlése mellett rákényszeríthetik a többiekre, akik magánszemélyként akár kötelesek a közösség részeként íígy egy kockázatos vagy nem megbecsült kockázató hitelbe belemenni



2018. máj. 8. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Természetesen MINDEN hitelfelvételnek VANNAK feltételei,szóval értelmetlen a kérdésed!
2018. máj. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
úgy értettem, hogy törvény által szabályozott kötelező részei!
2018. máj. 8. 12:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez baromság, az MNB minden banki tevékenységet felügyel. A közgyűlési határozatot bíróságon meg lehet támadni.
2018. máj. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze, hiszen a magánszemélyek esetén könnyen lefektethetők sztenderdizált szabályok (pl. a jövedelem-terhelhetőségi mutató meg ilyenek), míg ahogy egyre nagyobb/speciálsiabb az ügyfél, annál inkább egyedi elbírálásban részesül (azaz az egyedi körülményeket is figyelembe véve). NYilván nem lehet minden apróságra törvényt hozni, ezért ezekre nem konkrét jogszabályok vannak, hanem általánosságban betartandó (kvalitatívabb) 'szabályok'.
2018. máj. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"A közgyűlési határozatot bíróságon meg lehet támadni."


Az tök független dolog, a kérdéshez semmi köze.

2018. máj. 12. 18:55
 6/7 A kérdező kommentje:

"hanem általánosságban betartandó (kvalitatívabb) 'szabályok'."


ööö, te tudsz ilyent mondani? tehát szerinted erről van törvény? én két napot próbáltam utánnajárni és nem tudok róla, hogy erről bármilyen általánosságban is törvény rendelkezne, és éppen minél nagobb annál inkább kéne a törvény, mert így az egyének jogai, akik egy közösségben vannak annál inkább sérülhetnek

2018. máj. 12. 18:57
 7/7 anonim ***** válasza:
De mi pontosan a problémád? A társasházi hitelhez közgyülési határozat kell, amit ahogy az előző kommentelő írta, meg lehet támadni bíróságon. Vagy mi a kérdés akkor?
2018. máj. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!