Ezekkel a feltételekkel kaphatok hitelt egy kisebb kertes házra?

Figyelt kérdés

Kelet-Magyarországi vagyok, jelenleg szülőknél lakok, de szeretnék saját lakást. 8 millióig figyelem a helyi hirdetéseket, ebből egy kisebb panel, vagy kertes ház jön ki errefelé. Van 3 millió forint önerőm, viszont csak 130 ezer nettót keresek, ami nagyon kevés. Szülőknek van még ehhez 250 ezer. Ezekkel a feltételekkel kaphatok kb. 6 millió forint hitelt 10-15 éves időtartamra? Tudom, hogy 50% fizetésig lehet terhelni, és azt is, hogy ezt nem jó kicentizni, így kb. 45 ezres törlesztő lenne.


A jelenlegi munkahelyemen évek óta dolgozom, de - pont az alacsony fizetés miatt - váltani akarok majd, ennek van valamilyen szerepe a hitel elbírálásánál? Jól gondolom, hogy nem érdemes addig váltani, míg meg nem kapom (ha megkapom), és addig érdemes kihasználni a stabil, határozatlan idejű jelenlegi munkaviszonyt? Mi a véleményetek erről?



2018. máj. 21. 17:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha ezzel a fizetéssel kapsz hitelt, akkor addig igényelj, amíg meg van a mostani határozott idejű, hosszabb ideje fennálló munkaviszonyod.


A szülői segítség mit jelent ez esetben? Mert ha kezességet vállal anyukád vagy apukád és ők is keresnek legalább ennyit akkor meg fogod kapni a hitelt nagyon valószínű.

2018. máj. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
8%

Illetve ha csak ekkora összeg kell akkor a személyi hitelt is megfontolhatnád.

Könnyebb is megkapni, bár a kamata ugyan magasabb, de lehet, hogy az ingatlan értéke olyan alacsony, hogy amúgy sem fogadná el a bank zálogtárgynak.


Ezeket persze mérlegelni kell.

2018. máj. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Helló! Az egyikük többet, a másik kevesebbet keres, mint én (utóbbi nyugdíjas), de a 250 ezer az fix kettejükre. Kezesként, illetve kp-ban is be tudnak segíteni (a törlesztésbe, ha úgy hozza a sors), de igyekszem nem számolni az utóbbira. Pont ezért, és a jövedelemre eső törlesztő-százalék alacsonyabbra nyomása miatt húztam szét 15 évre a lehetséges hitelt, mert ha már ott lakok majd, lesz rezsi, költségek, ergo meg is kell élni. Tehát elvileg több törlesztőt is fizethetnék, de persze a saját jövedelmem korlátot szab (és nem akarom a szülőket sem terhelni).


A munkaviszonyom határozatlan idejű, és addig semmiképpen sem váltok majd, amíg ezek a dolgok (ha összejönnek) le nem rendeződnek, és nem telik el valamennyi idő. Persze, más álláshoz is idő kell, szóval jelenleg maradok, ahol vagyok.

2018. máj. 21. 18:29
 4/14 anonim ***** válasza:
44%
Hat azert ez igy eleg kinos, en a helyedben megfontolnam a kulfoldet legalabb 2-3 evre, az ott osszeszedett penzbol mar max minimalis hitellel veszel lakast. Ha mar most beleasod magad hitelbe, akkor rabszolgava tetted magad par evtizedre.
2018. máj. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nettó 130 ezres hitelre nem fognak 50 %-os törlesztőt engedni - arra ne is gondolj.

Már csak azért sem, mert épp ma olvastam, hogy fontolgatják bevezetni, hogy a fizetés 30- 35 %-a lehetne a max törlesztőrészlet.


Elvileg megkaphatod, ha nincs más áruvásárlási hitel, telefon törlesztő részlet, stb. stb

2018. máj. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egészen konkrétan számoltam, mert vannak esélyes helyek, amelyeket nézegettem. 8 millió mellé, 25%-os önerővel 6 millió hitel kellene, ami az Otp kalkulátora alapján 15 év mellett havi 43 ezer forint, ha az 5 éves fix kamatot nézem (utóbbinak, az 5,10 éves fix kamatnak még utána kell járjak). Ez kezelhetőnek látszik még a 130-as fizetéssel is. Sőt, arra is kaptam egy tippet, hogyan lehet valamivel többet beletolni úgy, hogy nem kockáztatom a magasabb törlesztőt: ismerős szerint érdemes mellette lakástakarékot futtatni, és azt + az arra adott állami támogatást időnként beletörleszteni a lakásba.

2018. máj. 22. 07:17
 7/14 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de nagyon pengeélen táncolsz...

Oké, kiszámoltad, 45 ezres törlesztő. Lakásrezsire számolhatod (víz,villany, gáz, telefon, internet, közlekedés) minimum a másik 40-et, ez 85, a lakáskasszás támogatást (évi 72 ezer) csak akkor kapod meg, ha a maximumot, havi 20 ezret fizeted, marad 20 ezer ft-od, amiből még én se tudnék megélni - pedig nagy "bűvész" vagyok, ismerek egy csomó olcsó, de jó kaját.


Arról már nem is beszélve, hogy ha véletlenül nem lenne munkahelyed:

1. a szülők is nagyon megéreznék azt a 45/65 ezret

2.- ne felejtsd el, hogy akkor még Téged is nekik kéne eltartani pluszban, abból a pénzből.


Arról nem beszélve: azt írod, váltani szeretnél, magasabb fizetésért. Ez oké, csakhogy az új helyen nyilván próbaidővel kezdenél, ami 3 hónap, s ez alatt BÁRMELYIK FÉL indoklás nélkül felmondhat, egyik napról a másikra : mindezt 65 ezres havi fizetni valóval (+rezsi 40) a nyakadban azt hiszem, nagyon súlyosan érintene...


Az a tanácsom, hogy mivel szülőknél laksz, nem albérletben, várj még egy kicsit, gyűjts, ne ugorj még bele (amúgy ügyes vagy, hogy már ennyi pénzt összegyűjtöttél). Vagy ha érzel magadban késztetést erre, akkor tényleg külföld egy rövid időre, 1-2 év.

2018. máj. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

7-esnek: azért nem annyira vészes a helyzet, mint amennyire lefested Kb. az összes, összehozható negatív dolgot összegyűjtötted (persze, ezekre hitelnél gondolni kell, mindig a legrosszabb eshetőséggel számolni, ami előfordulhat), ezeket én is végiggondoltam, vannak is kétségeim. Direkt ezért terveztem mindent a saját fizetésemre, és a legrosszabb esetre, noha tudom, hogy a szülők is akarnak / tudnak / fognak segíteni ebben a projectben, és a fizetésem is nőni fog. A fent vázoltak a legrosszabb kombinációt jelentik, és ha ezzel is pengeélen táncolok, akkor jó vagyok.


A munkaváltással kapcsolatban (legyen az váltás, vagy elbocsátás) egyrészt van tartalékom ilyen vészhelyzetre, másrészt te sem gondolhatod komolyan, hogy a hitel miatt egyetlen helyre leszek betonozva, és hitelfelvétel után senki sem vált munkahelyet soha többé . . .

2018. máj. 22. 18:14
 9/14 A kérdező kommentje:
A következő lépésem mindenképpen az lesz, hogy kérek egy előzetes hitelbírálatot valamelyik banktól, abból világosabb lesz, mi, meddig, hány méter.
2018. máj. 22. 18:18
 10/14 anonim ***** válasza:

Akkor úgy tűnik, nem értetted meg teljesen, amit írtam (7-es): azt írtam, várj még.

Ha nemsokára munkahelyet váltasz és az nem jön be, stb, akkor máris egy olyan helyzetbe kerülsz, hogy a nyakadban egy hitel, de nincs munkád.

Ha viszont türelmes vagy, munkahelyet váltasz, bejön, gyűjtesz még és 1 év múlva veszel fel hitelt, akkor már a munkahely is biztosabb, mert addigra már van egy határozatlan idejű szerződésed.

Na mindegy, Te tudod, én nem akarok senkit meggyőzni, csak sajnálom az embereket, mikor hitelt vesznek fel, aztán nem tudják fizetni és sok év múlva viszik a lakást meg a befizetett pénze is elúszik. Sajnos nagyon-nagyon sok ismerősöm járt így :-(

2018. máj. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!