Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen bank milyen programját...

Milyen bank milyen programját választanátok megtakarításokra (lent)?

Figyelt kérdés

Igazából semmi extra.

Csak a hó végén maradó összeget félretenném mindig.

Itthon nem tartanék pénzt (főleg ha már jobb összeg összegyűlne), sima bankkártyán meg belebonyolódnék hogy mennyi van illetve azon sem szivesen tárolgatnék.


2018. jún. 15. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Bankbetétre kamat gyakorlatilag nincs. A fenntartási költség elviszi azt a keveset is (kevesebb, mint fél százalék a kamat éves szinten)

Államkötvényt vehetsz, annak rendkívül "vonzó" 2 százalékos kamata is lehet, hosszabb futamidő esetén.

2018. jún. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én az OTP-nél vagyok és ott a Takarékszámlán gyűjtöm. Annyi az elonye, hogy elkülönülve látom, ahogy gyarapodik és nem lehet csak úgy “feltörni”. Úgyhogy ahhoz sose nyúlok.
2018. jún. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igazából nagyon kamatoztatni nem akarom, mert tudom ,hogy havi 10-20 ezer forintból nem fogok kamatokból élni.

Csak tényleg kb biztonságban, elkülönölve lássam, kezelhessem stb.

2018. jún. 16. 14:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ERSTE-nek is van ugyanilyen elkülönült takarékszámlája, a neve: “Célbetét számla”.
2018. jún. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!