Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankkártya adatok megadása...

Bankkártya adatok megadása után vonhatnak le többször is pénzt?

Figyelt kérdés
Ha internetet a bankkártya adataimmal kifizetek egy szerver bérlést, melynek van egy havi díja, akkor azt utána minden hónapban letudják vonni a kártyámról, úgy hogy csak az elején és egyszer fizettem ki egy hónapot?

2018. jún. 18. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen
2018. jún. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha közvetlenül megadtad a szolgáltatónak a kártyaadatokat, akkor gyakorlatilag bármit megtehet vele, és csak a bizalmon múlik, mit tesz meg. Ha egy fizetési szolgáltatón keresztül fizettél, és nem adtál kifejezetten hozzájárulást az ismétlődő fizetéshez, akkor nem tudnak később fizetési tranzakciót indítani, de ha adtál is, az akkor is könnyen visszavonható.
2018. jún. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, szoktak ilyet csinálni, bár jobb helyeken ott van az "apró betűs" részben egy kis jelölőnégyzet, ahol kikapcsolhatod, hogy rendszeresen vonják.
2018. jún. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem! Köszi a válaszokat!:)

1x akartam egy hónapra bérelni egy seed szervert, és mikor észrevettem akkor már hónapok óta vonta...

Szerencsém volt, mert könnyű volt lemondani. Viszont ezek után félek megadni, mert sokszor lehetetlen lemondani. Esetleg megbízhatatlan kétes oldal, vagy el kellene olvasni 20 oldalnyi feltételeket...:/

2018. jún. 18. 21:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg megoldás lehet, ha külön kártyaszámlával rendelkező virtuális bankkártyát használsz (egyes bankoknál van ilyen, pl. OTP webkártya, CIB internetkártya), amire csak a kártyahasználat előtt utalsz át annyi pénzt, amennyi szükséges.
2018. jún. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!