Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 1-1,5 Mio. Körüli hitelt...

1-1,5 Mio. Körüli hitelt szeretnék felvenni, viszont a munkáltatóm nem a megfelelő bérkategóriába jelentett be, így papíron nettó fizetésem 80E. Nyilván a fizetésem és a beosztásom is magasabb ennél. Mit tudok tenni? Kétlem hogy erre kaphatok hitelt.

Figyelt kérdés
Másik probléma: A cég amibe be vagyok jelentve e-cégjegyzék szerint végrehajtással terhelt. Tudja vki mi ennek az eljárása illetve mennyi idő a töröltetése? A bank visszamenőleg is nézi a cég tisztaságát?

2018. jún. 28. 09:37
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Tehát feketén foglalkoztatnak....


Jól látod, a bank 80 nettóra nem fog 1.5M hitelt adni.


Ha egy cég végrehajtás alatt áll annak oka van. Főleg annak tudatában, hogy feketén is foglalkoztatnak, nyilván más sincs rendben. Innentől kezdve le merném fogadni,, hogy előbb mennek csődbe vagy mentenek át mindent egy másik cégbe, mint törlesszék a kintlévőségeket.

2018. jún. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Bejelentett munkaviszonyom van, nem dolgozom feketén.. Ügyfélkapun ellenőriztem,"csupán" a bérjegyzékem nem stimmel.. a cég is működik, számláznak rá... a NAV végrehajtás nem tudom mi okból van rajta illetve szüneteltetve van-e.


Megérné kiharcolni a vh. törlését és a bérbesorolás magasabb szintbe helyezését?

2018. jún. 28. 10:06
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Nálad itt valami teljes képzavar van.


Amikor nem annyi bérre vagy bejelentve, mint amennyit valójában kapsz az illegális. Nem csak a cég részéről hanem a te részedről is, téged ugyan úgy megbüntetnek érte ha kiderül, hiszen ez adócsalás!


Nem tudom miét értesz az alatt, hogy "kiharcolod", hogy töröljék a végrehajtást. A végrehajtást azonnal törlik, amint a tartozást a cég megfizette - nyilván jó okuk van rá, hogy ezt nem teszik, nem rajtad fog múlni. Amelyik cég meg feketén alkalmaz minimálbéren az a büdös életbe nem fog bejelenteni rendesen, inkább elzavarnak, mert tudják, hogy nem tudsz hatósághoz fordulni, ugyanis téged ugyan úgy megbüntetnek.

2018. jún. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

a besorolásról most szereztem csak tudomást nyilván én is naív voltam hogy eddig erre nem figyeltem.. viszont egyetlen bérpapír sincs a kezemben amit én valaha aláírtam volna...


A vh.val kapcsolatban pedig köszönöm hogy felnyitottad a szemem.... jobb ha más megoldást keresek.

2018. jún. 28. 10:18
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Hacsak nem részmunkaidőre vagy bejelentve, akkor nem is lehetne nettó 80 ezer ft a fizetésed - mivel a minimálbér nettó 91 ezer ft.


A cég végrehajtással terhelt - ez azt jelenti, hogy tartozása van, jó eséllyel adótartozása - és épp emiatt nem jelentett be Téged se a valós állapot szerint. Mert így sem tudja fizetni az adókat.

A Nav egy állami hivatal - egy magánszemély nem "töröltetheti" a cég tartozását - nem is értem, hogy gondoltad ezt?

És igen, erre egészen biztosan nem fogsz 1 millió hitelt kapni.

2018. jún. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Abban biztos lehetsz, hogy a hitelkérelmed elbírálásánál egy bank csak a hivatalosan bejelentett (papírokkal igazolt) fizetésedet fogja alapul venni. Hogy te még kapsz a zsebedbe ezen felül, azzal ők nem fognak törődni.
2018. jún. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Balázska munkaügyis troll akja, ne etessétek!
2018. jún. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez nem bazsi.
2018. jún. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A múltkor valaki írta, hogy minimálbérre van bejelentve, de 300 000 ft-ot kap zsebbe, hitelt venne fel.


Irtam neki, hogy a bank minimálbérrel fog figyelembe venni.

Erre ő fel volt háborodva, hogy jó fizetése van, mit kötekedek vele és lepontozott. :-)

2018. jún. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
végrehajtás töröltetése (vh. kifizetése után) kérdés mennyire nézik a bankok visszamenőleg a tartozásokat??
2018. jún. 29. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!