Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Havi 125. 000 forintos fix...

Havi 125. 000 forintos fix keresettel,1 millió forint önerővel van esély arra, hogy kapjak 4 millió forint lakáshitelt?

Figyelt kérdés
2018. jún. 30. 07:16
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Mióta van munkaviszonyod, határozatlan időre vagy határozott, hány éves vagy (pl. 19 évesen aligha adnak), van-e más hiteled (áruhitel, de akár csak egy telefon részletre vásárlása), törlesztőd, hol helyezkedik el az a lakás, milyen falazata van (állítólag vályogra nem nagyon adnak), stb. - ezek ismerete nélkül nem nagyon lehet válaszolni rá.


Annyit elöljáróban elmondhatok, hogy 20 éves futamidőre kb. 5 és fél millió ft-ot kellene visszafieztned, havi 25 ezer ft körül lenne a törlesztőd (ez elvileg belefér a hitelezhető összegbe, mert a fizetésed 33%-a lehet törlesztő).


Ha 5 milliós a lakás, akkor nem biztos, hogy elég lesz a 20 % önerő, mivel van, amikor a bank csak 60-70 %-ot hitelez.

Ráadásul rengeteg járulékos költség is van: közjegyző előtt adásvételi szerződés kötése, vagyonszerzési illeték, mely 4 %, esetedben 200 ezer ft lenne, költözés, stb. Tehát lényegesen magasabb összeggel kellene rendelkezned, mint 1 milió ft.

2018. jún. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Ja, mielőtt valaki belekötne a 33 %-ba, mint hitelezhető összeg: "rebesgetik", hogy szigorítanak a hitelezésen és nem fogják engedni az 50 %-ot.


Kérdezőnek: nem tudom, azt pl. kiszámoltad-e, hogy ha meg is kapod ezt a hitelt, akkor a nettó 125 ezerből 25 ezer a törlesztő, kb. min. 40 ezer ft a havi rezsi (víz, villany, gáz, fűtés, telefon, internet,stb.) és marad 60 ezer ft-od a megélhetésre: étel, közlekedés, ruházkodás, tisztítószerek, stb. Nem mondom, hogy lehetetlen megélni belőle, de elég szűkös lenne - ...

2018. jún. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Minimálbérre sok ez az összeg.

Ha meg is kapod, le fog sokkolni, úgy, hogy nyögve fogod fizetni.

Én 200 000 nettóval egy 16 000ft-os részlet fizetését eléggé észrevettem minden hónapban.


Ennyi pénzért meg egy lerobbant kuckót kapsz, plusz a felújítás...

Te tudod!

2018. jún. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Nekem 160-170-es nettó keresettel ajánlgatott a bankom 4,1 millió szabad felhasználásút.
2018. jún. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ténylegesen 190.00p-220.000 forint között keresek, de 125.000 a bejelentett része.


30 éves vagyok. Nincs hitelem, elofizetéses telefonom van havi 2.000 forintos telefon törlesztővel.

2018. júl. 1. 05:01
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

"Tiszteltetem" a lehúzóbandát!!!


Megint sikerült elintézni, hogy minden válasz egyformán le van húzva - így aztán a kérdező nem tudja eldönteni, melyik válasz a hasznos, melyik nem.

Arrébb lehet tolni a biciklit - a játszótér nem itt van, az üzleti rovatban - menjetek játszani máshová.


Kérdezőnek: az hogy "feketén" 190 ezret kapsz, az a bankot nem érdekli - neki ugye a papír számít, de ezt nyilván Te is tudod.

Annyiból mondjuk "jó", hogy akkor, ha meg is kapod a hitelt, legalább a megélhetésed nem forog kockán...

De ha megbukik valamiért a munkáltató, akkor ennek a fizetési módnak vége.

2018. júl. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A jövedelmed alapján elvileg megadható a 4M Ft lakáshitel, mert ha hosszú futamidőt választasz, akkor a jövedelem terhelhetőségi limitbe bőven beleférsz majd, de az 1M Ft önerő kevés lehet az 5M Ft-os ingatlanra, mert ez pont 80%-os terhelés, ami csak ideális esetben teljesül.

Úgy gondolom, ha ez az ingatlan ilyen kis értékű, akkor olyan településen van, ahol a bankok hitelezési kedve nem túl magas, vagy esetleg gyengébb állapotú, vagy vegyes falazatú. Ez mind-mind befolyásolja, csökkenti az ingatlan terhelhetőségi limitet.

2018. júl. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Ne fáraszd magad, 7-es, kb. ugyanezt írtam az 1-es válaszomban és bár mindkettőnké hasznos válasz, a nyári gyereksereg itt éli ki a játszótér helyett magát - így aztán le lettek húzva a hasznos válaszok is. Szegény kérdező meg majd tanakodhat, hogy akkor most mi az igaz?
2018. júl. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Kaptál vagy fog sikerülni a hitel?
2018. aug. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem kaptam, az ügyintéző javaslatára 1,5 milliót próbáltam meg felvenni. 1 milliót valószínűleg kapnék, hamarosan megpróbálom.
2018. aug. 26. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!