Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha választanotok kellene OTP...

Ha választanotok kellene OTP vagy K&H, melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
Most az árakat ne nézzük, inkább a megbízhatóságot, hozzáállást, tájékoztatást, átvernek-e stb.
2018. júl. 9. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
15%

"inkább a megbízhatóságot, hozzáállást, tájékoztatást, átvernek-e stb."


Ebben az osszes bank ugyanazon a szinten tart.

2018. júl. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%

"Ebben az osszes bank ugyanazon a szinten tart."


Nem. Engem az egyik takarékbankban szabályosan átvertek. Fogtam a pénzem és átmentem egy másik bankba. Konkrétan az otp-be és 3 év után meg vagyok teljesen elégedve.

Hozzáteszem a főnököm meg pont az otp-t szidja, mert ott van a céges folyószámla és tele van a töke velük.

Szóval semmi sem fekete-fehér.

2018. júl. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Hozzáteszem a főnököm meg pont az otp-t szidja, mert ott van a céges folyószámla és tele van a töke velük.


Szóval semmi sem fekete-fehér."


Visszakanyarodtal az en kijelentesemre. En mar mindegyik bankrol hallottam durva dolgokat, ezek neha emberi hibabol fakadnak (inkompetens az alkalmazott), neha meg valoszinuleg hulyenek nezik az ugyfeleiket.

2018. júl. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A vállalkozókat tényleg "szivatja" az OTP (- de valószínűleg más bank is), de magánemberként az OTP-t ajánlanám: sok fiókja van és velem 20 év alatt csak 1x voltak "barátságtalanok".

A vállalkozókról valóban 7 bőrt is lenyúznak: magánemberként, ha befizet valaki a számlámra, semmit nem számolnak fel, vállalkozóként levontak tőlem akciónként 280 ft-ot. Mikor eladok valamit 1.000 ft-ért és ezt megcsinálják valahogy nem kapok röhögőgörcsöt...

2018. júl. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

Mindkettővel semleges élményeim vannak. Tavaly őszig OTP-s voltam, mostmár KH-s. Mindkettővel rendben vagyok. Talán az OTP kevésbé világosan, széttagoltabban emelte le a különböző havi díjakat, amikről sokszor azt sem tudtam micsoda. A KH-nál csak egyszer ülök seggre és az is világosan ott van miért.

A KH online felülete nekem felhasználóbarátabb, egyértelműbb, de az OTP sokkal integráltabb. Tök jó volt egy felületen látni a számlát, a lakástakarékot, az ep-t, a szép kártyát, mindent.

Pozitívum volt, ha ott valaki megterhelte a számlámat, az egyértelmű volt, míg a KH onlinle felületén csak azt látom, hogy x összeg zárolásra került, de hogy ki és miért zárolta azt, arról nulla az infó.

A KH-nál viszont egyértelmű pozitívum, hogy a hitelemmel és a megtakarításaimmal együtt látom a dolgokat. (Nem titok, hogy hitel miatt vittem át a számlámat.)


Ami hátrány, hogy kevesebb a bankfiók és az automata is. Ugyanakkor én azt gondolom a környéken kevesebb a kliens is, így mindig kevesebbet kell várni.


Hitel felvételnél voltak negatív tapasztalataim az OTP-nél. Kettő mérnök fizetésre és 4 millió önerőre csak vágta az ügyintéző a fejeket, hogy mit akarunk itt ilyen kevés pénzzel, nem biztos benne, hogy megkapjuk a hitelt.

Ugyanezen kondíciókkal a KH sokkal pozitívabban fogadott minket, így nem sajnálom, hogy váltottunk. Főleg úgy, hogy sokkal kedvezőbb feltételű hitel ajánlatot kaptunk tőlük.

2018. júl. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3 éve jöttem el az OTP-től, mert egyrészt untam a mindenféle jogcímen levont 100-200 forintokat heti rendszerességgel, plusz szerintem akkurátusan csak és kizárólag inkompetens ügyintézőket vesznek fel fiókba, mert én kb. 5 éves velük töltött pályafutásom alatt egyetlen dologra sem kaptam precíz és gyors választ, csak tarkóvakargatást.
2018. júl. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, és tök véletlen K&H-nál vagyok, azóta a lakáshitelt is tőlük vettük fel (nem titkoltan ezért választottam őket még évekkel ezelőtt, mert már akkor is az egyik legkedvezőbb feltételeket kínálták). 2 hét alatt megvolt az egész. A lakossági és a vállalkozói számláik is nagyon jók, vállalkozói deviza számlában viszont rettenetesek, arra nem ajánlom. A mobil applikációjuk szintén szuper.
2018. júl. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
OTP soha. Mindenre a legtöbb zsét húzzák le a gyanútlan népekről.
2018. júl. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!