Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bankoknak miért jó, ha az...

A bankoknak miért jó, ha az emberek lekötik a pénzüket náluk?

Figyelt kérdés
Miért adnak ezért magasabb kamatot?
2018. júl. 16. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Mert akkor nem veheted ki akármikor = stabilabb, kiszámíthatóbb a bank számára.
2018. júl. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Mert amit te lekötsz, azt tudják másnak még magasabb kamatért kölcsönadni.
2018. júl. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
17%
Utolsó: ez azért így elég erős sarkítás, remélem te is tudod. A banknak direkt módon nincs szüksége betétre ahhoz, hogy 'azt a pénzt kiadja hitelként'. A hitelnyújtás ugyanis pénzteremtés. Persze emellé bejönnek a mindenféle eszköz-forrás menedzsment, tőkemegfelelés/tőkekövetelmény, fedezeti mutatók stb, amiket figyelembe véve már indirekt módon igaz az állításod (minél tőbb betét van, annál többet tud hitelezni a bank, de nem azért, mert a pénzedet adja ki hitelben, hanem javul a bank erőssége/stabilitása, így nyújthat még hitelt/teremthet pénzt). Mindegy, erről hosszasan lehetne írni, csak gondoltam tisztázom, hogy a 2. válaszoló állítása sarkítás.
2018. júl. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
13%
A kizsákmányolás egyik legextrább formája , a banki hitel kölcsön törvényes uzsora . A hitelintézetek nem romos gyatrán látott putrik ... A biztosítók multik tőzsde bank a kifosztás része .
2018. júl. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lekötsz erstében 100e-et 1 évre, kapsz érte 10Ft kamatot, amiből még adóznod kell, ha ezt a 100e-et kiadják neked hitelbe fizetsz érte évi 9,9-49% közötti kamatot.


Nekik 10Ft-ba kerül, neked 9900-49eFt-ba, próbáld csak ki vegyél fel hitelt, majd kössed le mi lesz a végeredmény...


Szomszédom is felvette a lakáshitelt évi 6,1%-os, majd lekötötte a postán ahol az első 3 hónapra garantált 8% kamatot fizetnek, utána meg portfóliótól függően.


Mindennek elhordott, mikor figyelmeztettem, hogy ezen bukni fog, levezettem neki a számítást is.

Már ott megakadt a felfogóképessége, hogy a 3hónapra garantált 8%-nak a futamideje 12 hónap, tehát neki csak ennek az 1/4-ét ígérték meg, a hátralevő 9 hónapra viszont nincsen kamatgarancia.


Végül 3 hónap 8% és 9 hónap 1,75%, összesítve 2,075% kamat és ebből lejön az adó, ezt kapta ő VS. 6,1% kamat ezt fizette ő be + 1,25% kezelési költséget + 0,77%-os pénzfelvételi díjat, összesítve 8,12%


Totális bukta 6,045%-a a teljes összegnek, 10milliót vett fel 1 évre, 604 500Ft-ot bukott és a mai napig engem hibáztat, hogy nem beszéltem le róla!

2018. júl. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!