Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Csak szerintem veszélyes...

Csak szerintem veszélyes dolog a vezeték nélküli, pinkódot sem igénylő kártyás fizetés?

Figyelt kérdés
Hisz ha elhagyom, vagy ellopják, az illető símán bemegy vele a legközelebbi közértbe vagy bevásárlóközpontba, és kénye-kedvére lekölt belőle. Elvégre akár óra hosszák is eltelhetnek addig, míg észreveszem, hogy nincs meg, és letiltatom.
2018. júl. 19. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

1. A kártyák 5000Ft felett automatikusan kérik a PIN kódot.

2. Max 5 vásárlás után (a magyar kártyákat legalábbis) be kell dugni a masinába, vagyis egy idő után már nem tud vele vásárolni.

3. Állítsd be a kártyán, hogy 2500Ft felett küldjön sms-t a költésekről (vagy akár 100Ft felett). Okos telefonon a push notification még jobb.


Ha le kell tiltani, akkor egyszerűen állítsd át a limitet 1Ft-ra, az sokkal gyorsabb mint a bankot hívogatni.


Szóval nem, nem veszélyes. Természetesen elveszítheted, ugyanúgy mint ahogy elhagyhatsz KP-t is. Valóban érhet egy minimális kár, hogy ha ilyen kártyát veszítesz el, azt neked kell eldöntened, hogy a kényelem megéri-e neked ezt az ÓRIÁSI rizikót. (vö: hány kártyát hagytál el az utóbbi években)

2018. júl. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy Hollandiában élek. Itt, a síma hagyományos bankkártyával automatikusan lehet így fizetni. Olyan még nem volt, hogy wireless módon pin kódot kért volna (bár mindig csak 30 euró alatt vásároltam), olyan csakugyan megesett, hogy nem tudtam wireless fizetni, és így be kellett dugnom, és pinezni.
2018. júl. 19. 12:40
 3/9 A kérdező kommentje:

Lemearadt:


De még így is elég nagy károsodás érhet. Ha van limit, az nem tudom itt mennyi, de mondjuk, hogy 50 euro. Ha ezt ötször megjátssza, akkor is elég szépen megkárosít 250 euróval.

2018. júl. 19. 12:42
 4/9 A kérdező kommentje:
Na meg avval sokat érek, hogy ha SMS-t küld a költésekről. A bank honlapján amúgy is meg lehet nézni, hogy hol fizettek vele. De ez semmit nem segítene szerintem.
2018. júl. 19. 12:43
 5/9 TR75 ***** válasza:
28%

Itt a megoldás:

[link]


[link]

2018. júl. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

Jaj istenem, hogy a gondolkodás milyen fárasztó.


Nem azért kell sms hogy végigjárhasd a boltokat, hanem azért, hogy rögtön letilthasd ha nem te vásárolsz vele.


Ma már egy csomó webbankon belül letilthatod a wireless fizetési módot.


A limit 25€ (angliában 15GBP). Nálam a külföldi kártyám már kb 5000Ft fölött is PIN kódot kér.

2018. júl. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem meg sokkal biztonságosabb, mint a pin kódos megoldás.

A pin kódot is simán lenyulhatják kamerával.


Ha ennyire félsz, akkor fizess mobillal.

2018. júl. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Ha elhagyod a kártyád vagy ellopom, hazamegyek, és azt vásárolok a neten amit akarok, olyan értékben, amennyi pénz van a kártyádon - függetlenül attól, hogy paypass-os-e, vagy sem.
2018. júl. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TR75 ***** válasza:

#8

Ez azért így nem igaz. Sok bank használ külön internet kártyát, ami nélkül nem megy az internetes fizetés. Ráadásul ma már nem csak a PIN-kód kell a kártyához, hanem plusz egy biztonsági kód (sms-ben vagy generátor által), ami nélkül nem megy a pénzlehúzás lopott kártyával, interneten keresztül. Nekem például átutaláshoz 3 kódot kell megadni, ebből kettő fix, a harmadik pedig a kezemben lévő kütyü által generált véletlenszerű kód, ami nem ismétlődik, kétszer nem használható fel. Internetes fizetésre pedig internetkártyát használok, amihez külön alszámla tartozik, annyi pénzzel, amennyit én ráteszek (ismét csak a háromszintű kódrendszerrel).

Szóval igen, a Paypal alkalmas az ember megrövidítésére, különösebb megerőltetés nélkül ötezresével lehúzható egy nagyobb összeg (persze, kinek mi a nagyobb összeg, magyar viszonylatban 10-15 ezer pénz is nagyon fájhat).

(Azt is megjegyzem, hogy úgy tudom, az ilyen esetekből eredő kárt a bankok kivizsgálják és nagyrészt visszatérítik.)

2018. júl. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!