Első bankszámlám?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Elsejétől szerződésem lesz az első munkahelyemen és szeretném majd bankkártyára kapni a fizetésemet, mert szeretnék online fizetni a jövőben.

Most jelenleg van 20.000 forintom és azt is szeretném elhelyezni rajta.


Ha jól tudom többfajta bankkártya/számla is létezik ezért kérem a segítségeteket.


Például ha az OTP-hez bemegyek, és azt mondom hogy szeretnék egy számlát vagy fiókot nyitni (nem tudom a pontos megnevezéseket) akkor milyet kell választanom?


Van díja annak hogy ott tartom a pénzt nem pedig KP-ban, vagy csak a tranzakcióknak van díja?


Ez lenne az első bankkártyám, ezért nézzétek el ha hülyeséget írtam vagy kérdeztem.

A válaszokat előre is köszönöm.



2018. júl. 22. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt kell mondanod, hogy bankszámlát szeretnél nyitni. A legtöbb számlának van havi számnavezetési díja, amit akkor is fizetni kell, ha abban a hónapban hozzá sem nyúltál a pénzedhez. Nem írod, hány éves vagy, de az OTP Juniur úgy tudom, 24 éves korig ingyenes, ninc számlavezetési díja. Kicsit nézelődj az OTP honlapján, hogy milyen számlacsomagok vannak, és neked melyik lehetne a legjobb. De a bankban is segítenek, felteszik kb ugyanazokat a kérdéseket - mennyi pénz fog rá havonta érkezni, kp-t veszel fel vagy inkább utalsz, milyen gyakran, indítasz e csoportos beszédési megbízásokat, ilyesmi. Szóval jó az, ha már előre kicsit nézelődsz, de az ügyintéző is elmond mindent.

Plusz magának a kártyának is van éves díja, de a legtöbb helyen az első év ingyenes.

2018. júl. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
21 éves leszek októberben. Köszi a választ, megnézem a weboldalukat. :)
2018. júl. 22. 19:52
 3/5 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam igényelni ezt a junior számlát, megadtam minden adatot helyesen, viszont azt a hibaüzenetet kaptam hogy nem vagyok jogosult az igénybevételére. Ha jól emlékszem régen apám csinált nekem valami ilyesmit, csak nem mentünk el érte mert valahogy kimaradt.

Lehet hogy ez a baj? Ezesetben vajon személyesen sikerülne?

2018. júl. 22. 20:26
 4/5 anonim ***** válasza:
Max azt tudom elképzelni, hogy bár a kártyáért nem mentetek el, a számlád attól még élt, és a kártyadíj, számlavezetési dij, egyéb költségek miatt mínuszba mentél. Legjobb bemenni megkérdezni, mert hja már ban is náluk szálád, akkor még egyszerűbb.
2018. júl. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Végül a Raiffeisen-nél nyitottam számlát és kb 7.000 forintból meg lett a smart kártyám és a számlám éves díja. Van pár feltétel amit teljesíteni kell havonta, és nincs havidíj sem.
2018. szept. 2. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!