Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes-e deviza váltással...

Érdemes-e deviza váltással bizniszelni manapság?

Figyelt kérdés
Ahogy nézem a féléves grafikonokat,elég jól kimozog néha pár pénznem...Elég gyér a kamat a bankokban,hogy lekösse a pénzét az ember.Érdemes volna-e(mondjuk pár 100ezerrel)venni-eladni valutát?

2018. júl. 31. 06:26
 1/5 A kérdező kommentje:
Vagy mondjuk hosszútávú befektetés céljából aranyba fektetni?
2018. júl. 31. 06:39
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Valuta adás-vételen nagy pénzt nem lehet keresni, pláne akkor nem, ha pár 100 ezerrel csinálod... Az más, ha pénzváltód van, de itt nyilván nem erre gondoltál.

Devizán forexen lehet keresni (devizapárokkal történő kereskedés), de ahhoz is szerencse és hozzáértés kell, különben nagyot bukhatsz.


Aranyba általában érdemes fektetni, de csak akkor, ha nincs szükséged azonnal a pénzre, mert ha rövid időn belül akarod eladni, akkor ráfizetéses lesz a buli.

2018. júl. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mondok egy példát: télen vettem 400 eurót 312 ft / 1 euró árfolyamon. Most ugyan, ha meg akarnám venni, akkor 323 ft lenne, de tőlem a vételi árfolyamon vennék meg, azaz 320 ft körül. "kerestem" vele (de nem adom el) 8 ft-ot, azaz 3.200 ft-ot. DE!!!

Soha nem tudhatod, hogy merre fog menni a valuta árfolyama: rengeteg tényező befolyásolja, leginkább állami és gazdasági érdekek.

Én már megtanultam: elég akár egy mondat az "illetékes" emberektől és elszáll: akár pozitív, akár negatív irányban.

Csúnyán meg is égetheted magad vele, ha pl. most veszel, aztán bizonyos szinteken úgy gondolják, hogy most már jó lenne az erős forint és lépnek egyet.

2018. júl. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amit a vételi és eladási árfolyam különbözetének költségét is leszámítva az árfolyamon nyersz, azt elveszted a kezelési költségen, amiért átváltják.
2018. júl. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat...igazatok lehet.Csak kíváncsi voltam a véleményekre..
2018. júl. 31. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!