Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A szülőm megkérdezheti bankban...

A szülőm megkérdezheti bankban az OTP egyenlegem? Megmondhatja az ügyintéző családtagnak mennyi az OTP egyenlege?

Figyelt kérdés

Van joga a bankfiókban dolgozó, egyszerű ügyintézőnek kiadnia a számlaadatomat az egyik szülőmnek?


Múltkor az az eset történt, hogy édesapám megkérdezte a számlaegyenlegem (befizetett nekem) és elvileg tudta hogy -348 ft-ban vagyok... (befizetett nekem egy összeget, 4000 forintot, és nem tudta hogy mínuszban vagyok, és pl hogy nem tudok levenni pont 4000et és pl levonna a kártyafelvételi használati díjért, a bank és nem tudnék épp 4000-et felvenni (valamit ki kellett fizetnem kp-vel, és nem tudtam pénzt szerezni máshogy, meg apa rendszeresen be szokott nekem fizetni)


viszont ugye jött fizu meg minden, minden OKÉ.

szoktak néha a szüleim befizetni OTP számára nekem, és nem tudom hogy vajon apa rendszeresen megkérdezheti-e az egyenlegem, vagy csak ez az 1 alkalom volt...


nem mintha tabu téma lenne az hogy mennyiért dolgozok, csak 18-20 éves koromban olyan voltam, hogy eléggé szórtam a pénzt (néha most is, DE NEM ANNYIRA!!!) és gondolom meg tudná kérdezni holnap is hogy pl a havi fizumból mennyi van még (aztán jól lebaszna h mennyire elszórtad a pénzt lányom...)


igazából van egyéb részmunkaidőm (ez heti szinten fizet nekem)

csak ennek még nem jött meg az átutalása


tehát ha apa pl. 1 hét múlva fizetne be nekem 3000 ftot, akkor nem tudna arról hogy mennyire lemenne a főállásból származó fizetésem/egyenlegem


de ha holnap megkérdezi bankban, akkor megtudja és ezt nem akarom...


holnap fizet be apa. Nagyon szeretem, tényleg, az édesapám, sokat segít nekem

csak nem akarom, hogy tudja mennyi van az egyenlegemen


ELVILEG nem adhatnak ki adatokat?

(max rendőrségnek pl.)


Mármint így rokonnak / bárki idegennek stb a bankfiókban lévő egyszerű ügyintéző nem adhat ki senkinek számlaadatot?


A számla az én nevemen van, kb 6 éve, csak az én jövedelmem érkezik oda

(főállás, + részmunkaidő, ha nyerek tippmixen azt befizetem bankban, a szüleim néha a hónapban 1-2X befizetnek a bankszámlámra pénzt, mert 4-en vagyunk tesók és mindegyik gyereküknek 1-2 ezer forinttal segítenek néha /sokszor.. amikor hogy tudnak)


Kérdés az lenne:

kiadhatja-e az ügyintéző azt az információt, hogy mennyi a számlaegyenlegem másnak? vagy ez tilos?


23/l



2018. aug. 10. 02:48
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Nem! Semmiképpen.
2018. aug. 10. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Kiskorúnál kiadja,amennyiben a gyerek számlája be van vonva a szülő szamlakorebe, nagykorúnál csak akkor, ha meghatalmazása van.
2018. aug. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szabály szerint nem mondhatnák meg, kivéve, ha neki is van rendelekzési joga a számla fölött (akár csak azért, mert még korábbról - amikor kiskorú voltál - így maradt.

Menj be a bankba, szüntesd meg apád rendelkezési jogát a számlás fölött, illetve közöld, hogy a számlaadataidról nem adhatnak infót senkinek.

Másrészt ha apád rendeszeresen pénzel téged, akkor elméletileg érthetö, ha tudni akarja, hogy mennyire szórod el azt.

2018. aug. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!