Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Svájci frank alapú, elhúzódó...

Svájci frank alapú, elhúzódó devizahitellel szemben lehet tenni valamit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A történet röviden: Anyám és a férje felvettek még 2008-ban 7 millió Ft lakáshitelt svájci frankban, ami utána el is szállt egyből ugye. A férj jól kereső volt, nem volt gond a fizetéssel. Viszont 2 évvel ezelőtt meghalt, a tartozás anyámra szállt. Ő nagyon rosszul keres, nagyjából év végéig tudja fizetni a hitelt, és ott vége lesz.

A 10 év alatt már több, mint 7 milliót visszafizettek (tehát amennyit felvettek), de a bank szerint még így is tartoznak 7,5 millióval...


Mit lehet tenni ilyen esetben? Messze élünk egymástól, az én keresetem sem sokkal jobb, így annyit nem tudok segíteni neki pénzügyileg, amennyire szüksége lenne.


Tudnátok valami tanácsot adni, hogy milyen megoldások jöhetnek szóba?


Előre is köszönöm!



2018. aug. 18. 10:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát elöször is azt kell tudatosítani magatokban, hogy a hitel az nem olyan, hogy "én már visszafizettem annyit mint amennyit felvettem, nem értem mit akar még tőlem a bank". A bank egészen pontosan úgy jár el mint egy magánszemély járna el hasonló esetben: követeli azt ami őt a szerződés alapján megilleti.


Ha fizetési problémáitok vannak akkor az első lépés, hogy menjetek be a bankba és beszéljetek valamelyik hitelügyintézővel. El kell mondani, hogy mi a helyzet ő pedig el fogja mondani, hogy mit lehet tenni. A banknak az az érdeke, hogy ti fizessetek nem pedig az, hogy bedőljön a hitel.


Ha bedől, akkor a bank elviszi a fedezetet az egész biztos illetve jönnek majd a fizetési meghagyások és a végrehajtás. Ez egy elhúzódó procedúra, akár évekig is eltarthat, de addig ti beleőszültök a dologba, szóval nem érdemes a homokba dugni a fejeteket.

2018. aug. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is: nem 7 millió forintot vettek fel hitelben, hanem X frankot, ami adott időpillanatban 7 millióba került.


Ezzel egyidőben aláírták a bármikor változás lehetőségét ÉS a kamatokat is. Nyilván azért vették fel frankban, mert 7 milliót forintban nem akartak, vagy nem tudtak, mert sokáig jól jártak.


Volt árfolyamgát és a volt az a megtakarítási számla is 5 évig.


Nem a bank szerint tartozik annyival, hanem tartozik.



Megoldás? Adja el az ingatlant, és egyezzen meg a bankkal, hogy kiszáll nullán a legrosszabb esetben. Most az árak mindenhol magasak.


Maximum még az Eszközkezelőhöz fordulhat és ha megfelel a feltételeknek, akkor lehet, hogy eladhatja nekik az ingatlant és maradhat bérlőként benne élete végéig.


Másmegoldás már nincsen.

2018. aug. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A devizahitel semmivel sem jobb mint a forinthitel.

Ezt az alapvető jellegadó tulajdonságát szemérmesen elhallgatták a bankok mielőtt a szerződést aláíratták.


- Lehet pereskedni

- Lehet alkudozni a bankkal (ha édesanyád rendesen fizet és nem perel esélytelen)

- Édesanyád, kereshet új férjet.

- Építheted a karriered, kutathatsz jobb munkalehetőség után

- Meghirdetheti a lakást és eladhatja a bankkal együttműködve.

2018. aug. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Devizahiteled nem lehet, mert mindent forintositottak. Beszélni kell a bankban, hogy milyen hitelátalakítási lehetőségek vannak.
2018. aug. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!