Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van bármi értelme annak hogy...

Van bármi értelme annak hogy bankoknál (legalábbis MKB) számlatörténetben a terhelés időpontja szerepel a tényleges vásárlás helyett?

Figyelt kérdés

Mert én pl meg akartam most nézni a nyaralásnál tételesen hogy mikor mennyit fizettem dolgokért és az alapján elszámolni a barátaimmal, de 12.-ei vásárlás 14-es dátummal szerepel és hasonlók. Ami így részemről teljesen használhatatlan dátumozás és nem látom értelmét.


Másik meg számlakivonatot mi a tökömért nem lehet lehívni augusztus eddigi napjairól, miért csak hó végén? Értem én hogy akkor van zárás vagy mi, de egy előzetes dolgot akkor is lehetne. Úgyse kézzel pötyögik be ezeket...mindig meglepődök mennyire elavultak meg szarok a bankok, pedig nem kéne tudván hogy az atm-eken is Win XP fut.


2018. aug. 18. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:

A többi banknál is a terhelés napja szerepel dátumként, hiszen akkor került könyvelésre.


A vásárlás napja, bankfüggő, de akár az időpontja is, pedig a közleményben szokott benne lenni.

Nem hiszem, hogy az MKB-nál ne lenne benne.


Esetleg nem egyértelmű, pl. 0810 180810 vagy hasonló utal az augusztus 10-re.



Kivonat havonta készül, de ez természetes. A számlatörténetben ettől függetlenül látszik az az időszak amit lekérdezel.


Nem MKB-s vagyok, de biztos hogy ott is úgy van.



Nem értem hogy mi a bajod vele. Vagy akkor a többi bankkal is ugyanez a bajod lenne.

2018. aug. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, a többi bankkal is ugyan ez lenne a bajom. Miért kell az ügyfélnek tudnia hogy a bank mikor vonja le az összeget ha én már a vásárlástól kezdve nem tudom használni és a számlámon sem látom. Engem az a dátum nem érdekel és nem tudom hogy van e akit igen.
2018. aug. 18. 22:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Számvitelügyileg fontos lehet, de a "mezei" bankkártyahasználónak ez valóban hasztalan lehet, zárás pedig havonta van (számviteli törvény). Ha pl. hó közepén kapnál egy lehívást az egyenlegedről az nem lenne hiteles, mert nem minden terhelődik egyből, azért nincs ilyen funkció.


Amúgy azért fut Win XP, mert az fixen működik :D Meg elég nagy költség lenne folyamatosan frissíteni az ATM-eket más op rendszerre, amit végül az ügyfélre hárítanának...

2018. aug. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért láttam már 1-2 kékhalálos automatát :D. 10 nekem egy kezemen meg tudom számolni hányszor fagyott le megjelenés óta. De tény h biztos sok lenne lecserélni.
2018. aug. 20. 14:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem a bank hibája. A magyar jogszabályok azt írják elő, hogy a számlákon a terhelés értéknapja megjelenjen. Mivel a bank a kártyatársaságtól minimum a következő munkanapon, de akár több nappal később kapja meg a terhelési instrukciókat, nem terhelheti visszamenőlegesen a számlákon. Ha pedig hétvégén vásároltál, akkor hétvégi értéknappal nem is terhelhető a jelenlegi jogszabályok szerint. Az értéknap jogilag az a nap, amitől kezdve kamatozás számít. Persze a kamat kicsi, de egyébként az, hogy a bank (pontosabban a bankban a többi ügyfél pénzét) használod, a te érdeked.

A kártyahasználat napját is megmutatják a bankok a számlaforgalomban.

2018. szept. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!