Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha szeretnék felvenni 7millió...

Ha szeretnék felvenni 7millió ft lakáshitelt, mennyi igazolt jövedelem kell hozzá? 25évre. és melyik banknal?

Figyelt kérdés
2010. jún. 21. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Az attól is függ, mennyi az önerőd és van-e plusz ingatlan fedezeted.
2010. jún. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
plusz ingatlanfedezet van,önerő nemsok:-(
2010. jún. 21. 17:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha van plusz ingatlan fedezet és az megfelelő értékű, akkor nagy valószínűséggel egyáltalán nem kell önerő, csak a költségek fedezésére lesz szükséged némi pénzre.


Szívesen segítek, elmondom az egész folyamatot, költségeket, tudok az összes banknál hitelt intézni ingyenesen.


Ha gondolod, írj privátban. Ott részletesebben le tudom írni, hogy is néz ki manapság a hitelfelvétel és mik a kritériumok az egyes bankoknál.

2010. jún. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

előző vagyok.


A kérdésedre válaszolva:


7 mill Ft hitelt már 80-90.000Ft körüli, bankszámlára érkező nettóra is lehet kapni, de ehhez kb 15-16 mill Ft értékűnek kell lenni együtt a megvásárolandó és a plusz ingatlan fedezetnek.


Ha ennél kisebb értékű a két ingatlan együtt, akkor 120-130.000Ft nettó szükséges.


Lehet bevonni adóstársat is, ha alacsony a fizetésed. Sokféle variáció lehetséges, de kevés hozzá rólad az információ, hogy meg tudjam mondani, melyik lesz a jó megoldás neked.

2010. jún. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia, díjmentesen dolgozó hiteltanácsadó vagyok. Ha írsz privit, akkor bővebben is válaszolok és örömmel segítek, de röviden a válasz:

Ahhoz, hogy 7milliót fel tudj venni, kell, hogy legyen legalább 25% önerőd. Ha a jövedelmed 40%át terheled, akkor a törlesztő 25 évre: 56.319 ft. Ehhez kell, hogy nettó 141ezer ft legyen a jövedelmed.

Ha 30% az önerőd kb, akkor a jövedelmed 70%a terhelhető. Ebben az esetben 58.696 ft a törlesztő 7millióra 25 évre és ehhez 84ezer ft nettó jövedelem szükséges.

Ha ennél is több az önerőd, akkor a felvenni kívánt hitelhez elég lehet a minimálbér, de a törlesztő már havi 61ezer ft körül várható.

2010. jún. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. Csinálhatunk adásvételi előtt előszűrést a banknál és ha átmész rajta, akkor nem kell adóstárs sem hozzá!
2010. jún. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 2 éve még éltem-haltam hogy végre saját lakásunk lehessen és elköltözzek otthonról, önállósodjak. Most olyan kiadásokat okozott a hitel (lakás és autó) hogy majd belegebedünk. Most azt mondom, Isten ments az életben mégegy hiteltől! Jól gondold át mennyire kell ez neked, mert a bankok nagyon szemetek. Válság is van. Bár azt hallom, most jó svájci frank alapút felvenni, de nem tudom...nem jó eladósodva élni. Inkább élj anélkül, ha van más megoldás is. Ne másokat kövess, keress más megoldást, pl. szülőknél van -e lehetőség leválasztani egy lakásrészt, ilyesmi.Ez nekünk is szóba került anno, de mi sajátot akartunk. Most b@szhatjuk, mert nem tudunk elmenni sehova, nyaralni se, nincs semmire pénz, van hogy kajára se.De van SAJÁT lakás!
2010. jún. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!