Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha egyben kifizetem a hitelem...

Ha egyben kifizetem a hitelem futamidő előtt akkor elengedik a fent maradó kamatot?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Provident tőle másfél hónapja vettem fel 430.000ft-ot. 610.000ft-t kellene vissza fizetnem 110hét alatt. Ebből kB 30.000t már befizettem. Ha most végtörlesztést szeretnék, akkor mennyit kellene visszafizetnem?

2018. szept. 1. 00:35
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Vissza kell fizetned az egészet, ok újraszámolják a kamatot és utólag adják vissza.
2018. szept. 1. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hétfőn telefonálj be és összegre pontosan megmondják,kamatcsökkentett összeget kell.
2018. szept. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

nincs olyan pénzügyi fogalom, hogy "fennmaradó kamat". A pénzintézet csak arra az időszakra számolja fel a kamatot, ameddig a pénzét használod. A 610E Ft (tőke és kamat) csak akkor lenne esedékes, ha Te valóban 110 hét alatt fizetnéd ki a hitelt.

Mindig a fennálló TŐKETARTOZÁSSAL kell elszámolni, amikor végtörlesztünk egy hitelt, ez nálad picit kevesebb, mint 430E Ft, de a pénzintézet kérhet lezárási díjat (hitelösszeg 1-2%-a), ezt viszont a Hirdetményben tudod megnézni, vagy ha nem találod, kérdezd meg az ügyfél szolgálaton.

2018. szept. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%

Jó, hogy lepontoztok, de én már vettem fel náluk hitelt, amit két hó után visszafizettem.

A befizetést úgy könyvelik, hogy tőke és kamat. Hiába fizetsz be 100 ezret, ezt is legkönyvelik a soron következő részletekre, megbontva. Nem csapnak a hasukra és mondják azt, hogy ja, előbb fizetett, számolunk.

Add össze az összes hátralevő törlesztést, fizesd be egyben, könyvelés után látják, hogy minden kötelezettséget teljesítettél, akkor számolják újra a kamatot és fizetik vissza.

2018. szept. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
A rendszerben látszik a pontos összeg,amit be kell fizetni hogy lezáruljon a kölcsön,ott dolgozom tehát tudom.
2018. szept. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
89%

Nekem a "házhozjövős" hitelem volt tőlük, és ott az emberkének minden héten fel volt írva, hogy egy összegben mennyit kellene fizetnem.

Ez nyilván kevesebb volt mintha végig fizettem volna a heti törlesztőrészleteket!

2018. szept. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!