Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 2. ) Van arra egy biztonsági...

2. ) Van arra egy biztonsági cégnek felhatalmazása, h. megsemmisítse a kártyát? Volt már valakinek hasonló tapasztalta mostanában (mikor a bank munkatársai már nem tudják 'hátulról' kinyitni az ATM-eket)?

Figyelt kérdés

1.) Benyelte a kártyámat egy ATM.

A bankban nem tudták kiadni, mivel azt az automatát, mint a legtöbbet (v. nagyon sokat) biztonsági, pénzszállító cég 'üríti'.

Az kártyámnak annyi baja volt, h. az egyik sarka nem volt teljesen egyenes (meghajlott korábban, de aztán ki lett egyengetve - már többször fizettem vele POS terminálon (nem csak érintéssel, hanem úgy is, hogy 'lehúzták'), és semmi probléma nem jelentkezett.

A fiókban azt mondták, h. a biztonsági cég dolgozói megsemmisítenek minden ATM-ben talált kártyát.

Arra hivatkoztak, visszaélhetnek vele. Nem igazán értem, hogyan. Senki semmilyen formában nem él vissza vele, ha nekem, mint a kártyabirtokosnak visszaszolgáltatják vagy ha leadják/ elküldik a banknak.

(Legfeljebb a cég munkatársai...)

(Leszögezem, nem lopott, nem 'körözött', de szerintem ez akkor sem az ő dolguk lenne, tekintve, hogy a kártyabirtokos én vagyok, egyébként meg a kártya a bank tulajdona (legalább is korábban ez volt ráírva).



2018. szept. 3. 11:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha van felhatalmazása akkor valószínűleg a banktól van, és mivel a bank nem sivalkodik ezért így elég nagy a valószínűsége.
2018. szept. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

Ha valóban elolvastad volna az ÁSZF-et, amikor szerződést kötöttél a bankkal, akkor tudtad volna, hogy ha benyeli a kártyát, akkor megsemmisíti a biztonsági cég.

Egyébként minden ilyen esetben ez az eljárás. Ugyanis ha meg véletlen eltünedezik pénz a számláról, akkor elégedetlenkedik az ügyfél, hogy hol a pénze. Ha a bank a biztonságot választja, akkor meg az a baja.

2018. szept. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Korábban lazán visszaadták. Várt egy kicsit az ember, és 'kiszedték' az automatából.

Egyébként szerintem jogos, hogyha 'eltünedezik' a pénz, a tulajdonos reklamál. Az a gond, h. azok közül, akire pénzek vannak bízva, a bank egyéni ügyfelek) pénzéhez nem nyúl, magánszemélyekét meg lazán használná.

Olyan nincs, h. lezárt borítékban postára adnák v. beküldenék a központba, anélkül hogy "lopikáznának" belőle?

2018. szept. 3. 12:22
 4/5 anonim válasza:
Meglep ez az új eljárás.. Nekem a bankfiókban simán visszaadták, volt náluk egy egész köteg ( arról nem is beszélve, hogy nem volt baja a kártyámnak, az automata hibásodott meg..)
2018. szept. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A gond az, h. A bankba mentem B cég kártyáját nyelte el és C cég, aki üríti az ATM-et...

Gondolom, a biztonsági cégnek saját protokollja van, ha több banknak dolgozik, akkor mindegyiknél más és más?

2018. szept. 7. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!