Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakástakaréknál a megelőlegező...

Lakástakaréknál a megelőlegező hitelhez/ áthidaló kölcsönhöz kötelező az ingatlan fedezet?

Figyelt kérdés

Tehát, ha megelőlegező hitelt szeretnék felvenni lakástakarékon keresztül.

Azaz 4 évre kötöttem a szerződést, de 3 év után felvenném a teljes szerződéses összeget (megtakarítás+állami támogatás+hitel).

Kerestileg meg is felelek a feltételeknek, mármint határozatlan munkaszerződés és elég nettó jövedelem.


Lakásfelújításra venném fel.


Akkor is nézik az ingatlant?

Kell akkor is ingatlan fedezet?


Mi van, ha az ingatlant aminek a felújítására felveszem a megelőlegező hitelt lakástakarékon keresztül, csak 2millióra vagy 2,5 millióra van értékelve?


Tudom lakástakerékossal kell beszélnem. Majd fogok is, de idő mire oda eljutok. Ezért feltettem itt is a kérdést.


Köszi :)



2018. szept. 7. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, kell ingatlan fedezet, de ilyen kis értékű ingatlant nem valószínű, hogy elfogadnak fedezetnek. Fundamenta, Erste tuti nem, OTP-nél is necces.
2018. szept. 8. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha 4 évnél korábban felveszed, akkor elveszted az állami támogatást és talán a kamatot is.
2018. szept. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, kell ingatlan fedezet. 1 millió alatti kölcsönnél nem kötelező. Afölött minden esetben kérnek.
2018. szept. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2 millió az nem 1.


[link]

2018. szept. 12. 19:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor változott. Nem vagyok naprakész. De eszerint ment ez gyk nélkül is. 😉
2018. szept. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!