Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » CSOK-ot igénylők: így utólag...

CSOK-ot igénylők: így utólag mit csinálnátok másképp? Mire figyeljen az aki bele szeretne vágni? Apróbetűs részek amit jó lett volna tudni hamarabb.

Figyelt kérdés
Dióhéjban: 40 és 41 évesek vagyunk, hàzasok, sajàt vàllalkozàsban mindketten, -én jelenleg gyesen- kèt gyerekünk van és szeretnénk saját házat végre, azaz építkeznénk. Harmadik gyerek mêg nincs, de nyilván a számok ott jönnének ki jól... Szemèly szerint nem vágyom harmadikra de ha tudnám hogy jók az esélyeink a 10+10-re, lehet h meggondolnám magam... Bár sokszor bõben elég s kêt kicsi is...meg nem is ezêrt, de jó volna tudni hogy megéri-e az a rengeteg utánajárás meg macera. Nekem van egy picike saját, tehermentes lakás a nevemen ès azt nem szeretném eladni. Mik az esélyeink így? Mi az első lèpés vajon? Köszönöm

2018. szept. 13. 22:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Még nagyon az elején vagyunk, de már jelentkeznek a problémák. Elfogy a pénz, nem tudják befejezni a házat, válnak, haláleset miatt törledztésképtelen. Szóval az a tíz év hosszú ám. Csak ameddig a takaró ér. Ezt én megfogadtam.
2018. szept. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Ha már betöltötted a 40. évet, akkor csak 3 meglévő gyermekre jár a CSOK, így van időd addig még kitalálni, mi legyen.

Építkezésnél fontos, hogy legyen önerőd, forgótőkéd, vagy egy olyan kivitelező, aki átsegít a likviditási gondokon. Mivel van egy másik ingatlanod, az is bevonható fedezetnek, ha szükséges, de ezt jól át kell gondolni, pl az sem mindegy, hol, milyen költségvetéssel számoltok?

2018. szept. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

- Anyu, és ti mindig akartatok engem?

- Ááá, dehogy, apáddal csak a CSOK-ra hajtottunk.

2018. szept. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Ne vállaljatok 40 felett még egy gyereket. Fehlődési rendellenesség, genetikai probléma és terhességi komplikációk szerint is kiemelten kockázatos, plusz fel is kell nevelni. A jelenlegi várható életkor mellett az apa nem is biztos, hogy megéli, amikor lediplomázik.
2018. szept. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Figyelj 40 éves vagy. Hova ilyenkor harmadik gyerek, akire nem is vágysz??? Amúgy meg megírták, 40 pluszosként csak meglévő három gyerekre igényelheted a CSOK-ot. Vállalkozóként meg amúgyis extra jövedelmet kell, hogy csengess, hogy szóba álljon veled a bank.
2018. szept. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon sokminden szól ellene. Tetszett a vicc, ott a pont. :)

Felnevelés: hát ez az! Bár sokat mozgunk de azért ez nem ugyanaz mint 20 èvesen... A rendellenességtől nem tartok, sokkal inkább attól hogy 1: nem is kapjuk meg a csokot, sem a hitelt, 2: ha vmelyikünkkel történik vmi, akkor 3 gyerekkel egyedül kell fizetnie a sok hitelt. Nekem volt hitelem, szerencsésen kimásztam belőle, tudom miről beszélek. Tényleg 40 felett már csak meglévő 3-ra lehet felvenni? Meg az érdekelne hogy ha már van a nevemen ingatlan akkor az kizáró ok?

2018. szept. 14. 17:14
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, 40 felett már csak meglévő gyermekre lehet CSOK-ot igényelni, de a 12. héttől már meglévő gyermeknek számít a magzat.

Nem számít, ha van a neveden ingatlan, jár a CSOK.

2018. szept. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocs, nem a kérdésre fogok válaszolni, viszont muszáj rámutatnom arra a momentunra, ami miatt ettől az egész CSOK mizériától és az álszent kormány álszent családpolitikájätól okádni tudnék:


"Harmadik gyerek mêg nincs, de nyilván a számok ott jönnének ki jól... Szemèly szerint nem vágyom harmadikra de ha tudnám hogy jók az esélyeink a 10+10-re, lehet h meggondolnám magam... Bár sokszor bõben elég s kêt kicsi is...meg nem is ezêrt, de jó volna tudni hogy megéri-e ...."



Na ez a probléma. Hogy anyagi haszonszerzés tárgyává teszi a gyermekeket.

2018. dec. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na, ez meg a másik:


"Nem számít, ha van a neveden ingatlan, jár a CSOK"

Már nem vagyok képben az aktuális szabályokkal, de ha valóban így van, akkor újabb dolog, ami miatt okádni tudnék. Istenítették ezek a mocskok a CSOK-ot, az évezred leg-igazságtalanabb "támogatását", arra hivatkozrak, hogy az első otthon megszerzését kell támogatni. Ehhez kèpest...

Ismételt köszönet illeti a fideszt, hogy kinyírta a lakástakarékokat és millióktól vette el az otthonhoz jutás lehetőségét.

És ott vannak és kétharmaduk van és bégetünk tovább....

2018. dec. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!