Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » CSOK igénylésével vásárolnánk...

CSOK igénylésével vásárolnánk használt kertes házat?

Figyelt kérdés

A Kormányablakban az ügyintéző hölgy a következő igazolások beszerzését mondta, hogy CSOK-os ház vásárlása esetén ezekre lenne szükségünk:


- NAV-tól igazolásra arra vonatkozóan, hogy nincs tartozásunk


- Önkormányzattól igazolásra (ez miért kell?)


- TB kapcsán arról, hogy van fizetve rendesen


- Családi pótlékról is kell igazolást kérni (ez miért kell?)


- Erkölcsi bizonyítványra is szükség van (ezt végképp nem értem, miért fontos)


Az utolsó két dologra azt mondta, Ügyfélkapun keresztül is lehet ezeket intézni, de erre mindre valóban szükség volna?


Aki jártas CSOK témában, kérem, válaszoljon. Köszönöm!



2018. szept. 24. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
Azért, mert ez a törvény.
2018. szept. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az ügyintéző erősen el van tájolva a Kormányablaknál (atya ég!!!!)

03.15-től semmilyen más igazolás nem kell, ha csak CSOK-ot igényelsz, mint a 180 napos TB biztosítotti jogviszony igazolása.


[link]

2018. szept. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi második. Ezek szerint első válaszoló is el lehet tájolódva.
2018. szept. 25. 18:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Tényleg komoly ügyintéző, te jó ég. Mi két éve igényeltük, új építésre, ami ugye kicsit szigorúbb szabályok szerint megy, mint a használt, de már akkor is csak a tb, nav igazolás kellett, ill. a kormányhivataltól egy olyan, hogy még nem részesültünk csok/szocpolban.

Ilyenről hogy önkormányzati igazolás, családi pótlék igazolás, erkölcsi bizonyítvány szó nem volt. Azóta meg egyszerűsödött is, ha jól tudom.

Bocs, de azt nem értem,hogy miért a kormányablakba érdeklődtél, miért nem bankban. Ha hitelt nem veszel fel, akkor is a bank intézi a csokot.

2018. szept. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!