Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tescos vásárló/hitel kártyát...

Tescos vásárló/hitel kártyát ki használ? Vélemény?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, ahol adnak egy X összeget és neked a 70%át kell levásárolnod, azért cserébe, hogy ne kelljen évi díjjat fizetned és hó 15.-ig ki kell fizetned azt az összeget amit levásároltál a kapott összegből. Cserébe kapsz pontokat, kedvezményeket. Vagytok akik használják és bejött nektek? Igaz hogy sokat lehet megtakarítani vele, csak a "játékszabályokat" kell betartani?

2018. szept. 24. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

Oltári butaság, csak arra jó, hogy egyszer megcsússz vele aztán belerokkansz, mire kikecmeregsz belőle. Azzal takarítasz meg, ha odafigyelsz, hogy mit vásárolsz, nem ilyen szrokkal. Clubcardot amúgy használok, arra adnak néhány havonta pár ezer Ft kupont. Persze ott is vannak plusz kuponok, mondjuk 720 Ft-ért vegyél tejterméket, kapsz 80 Ft-ot - ezek is csak csalogatók, mert ha már csak 200 Ft hiányzik, tök fölöslegesen megveszel még 4 joghurtot vagy akármit.

Csak okosan!

2018. szept. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elálltam ettőla dologtól, mert elsőre jól hangzott, persze néhány dologot kihagytak a történetből. Én nem biztos, hogy tudnám ezt a "játékszabájt" betartani és kihasználni jól ezt a dolgot. Csak kíváncsi voltam, van e aki ki tudja használni, van e akinek ez bejött. Mert egy pénztárost megkérdeztem (nem a tescoban), hogy van e fizetés ilyen tescos hitelkártyáról és azt mondta van. Ezért lennék kíváncsi, kinek jön be.
2018. szept. 24. 21:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Én semmilyen hitelkártyába nem vágnék bele. Mert tényleg annyi apróbetű van, hogy nagyon könnyen félremehetnek a dolgok.

Apunak volt Citybankos, ő a tankolásra használta csak mert, ha azzal fizetett -10 Ft kedvezményt kapott literenként a Shell kutakon. Ő mindig időben visszafizette, viszont amikor a City kivonult az Erste vette át az ügyfeleket, alig bírta megszüntetni, meg még mindenféle pótdíjjal akarták sújtani csak nem hagyta magát.

2018. szept. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg tényleg jó. Nem nehéz a játékszabály sem. Éves kártyadíj kikerüléséhez, a megkötés utáni 3.hónap utolsó napján kell elérni a 70%-ot. Minden hónap 15.-ig átfutási időt beleszámítva vissza kell tenni az elköltött pénzt, így 0% kamat. Ha kicsit nehezebb a hónap akkor legalább 5%-át kell visszafizetni és akkor csak 2,85%-os a kamat mrg késedelmi díj. Ha meg full semmit nem fizettél vissza, akkor ne csodálkozz h 39%os kamat lesz, meg blokkolas stb.

Én szeretem, mert tényleg ha elmegyek boltba és amúgyis megvenném a kaját mosóport meg mindent ugyanugy ki kell fizetnem x összeget. De a vásárlókárytával vannak havi 20% kedvezmények, meg a 3x és 2x-es pontok által a kapott utalványok és az első használat utáni 4000 ft/ pont is elég király. 4000 pontot soha sem kapnék a saját vásárlásaim után 😂 Igazából én úgy látom, hogy beforgatom a pénzem és kevesebb kp-t hagyok ott a boltban az utalványok miatt. Tényleg csak a havi bevásárlásra használom, amit amúgy is kifizetnék a tescoban vagy dohányboltban.

Nincs benne semmi mumus, vagy át ba szas.. csak sokan nem is értik, meg félnek a hitelkártya szótól. Tény h bizonyos rétegnek kéne használnia, de sajnos nem ők veszik igénybe, utána meg persze, hogy csak szidják és így épül be a köztudatba.

2018. okt. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó!Pont erről van szó, hogy egy rétegnek kéne használnia és nem minden jött mentre aki az ügyintézők előtt elsétálna rábeszélni a hitelfelvételre! Ez nagyon nagy bun.kóság és felelőtlenség. Nem mindneki tudja ezt kihasználni, akár időhiány miatt vagy ép mert nem tudja a 70%ot teljesíteni vagy bármi. Állandóan figyelni kell mi hol mennyibe kerül, mennyi pont jár mi után, stb., stb. és ezek mellett ara is figyelni kell mire nem szabad használni a kártyát. Ezért veszélyes szerintem. Hallottam olyan néniről, akinek meghalt aférje, a gyerke fel vannak már nőlve, nincs unokája és ez az eg hobbija van, hogy hitelkártyával vásárolgat, de mivel ráér ezért ő ésszel ki is tudja használni, egy füzetben könyveli gyakorlatilag a vásárolandó dolgokat így tud megtakarítani 50 rongyot egy évben, de erre kinek van ideje, ha dolgozol mellette? Csak a ráérős nyugdíjasok.
2018. okt. 13. 09:55
 6/7 A kérdező kommentje:
Másik meg, aki hitelkártyákkal akar fizetgetni és úgy érzi ki tudná használni az úgy is magától fogja megkeresni ezzel a bankot, az már rossz, ha téged keresnek fel ügyintézők és ilyen erőszakkal, mint valami piócák másznak a nyakadbe ezzel, hogy milyen jól jársz ezzel, ez már gyanús. És nem értem a tesconak ez miért éri meg, mert így még atescoból való vásárlást is megutáltathatják sokakkal, mert a másik bejárathoz kell menned, ha ezeket apiócákat el akarod kerüln, vagy egyszerűen nem mész többet tescoba vásárólni. Ez miért éri meg nekik? Elveszíthetnek egy rakat vásárlót miattuk.
2018. okt. 13. 09:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Teljesen félreérted, de megértem, hogy ez az álláspontod erről. Nem kötelező semmi, én meg leírtam a vélményem. 😀
2018. okt. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!