Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy vehetnek fel 20-as és...

Hogy vehetnek fel 20-as és 30-as évesek hosszú távra hitelt? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Gondolok itt akár együttélő vagy fiatal házas párokra. Ha belevágnak, 20-25 évig tartó hitelbe. De, hisz össze is veszhetnek, szétmennek....a hitelezett lakással mit csinálnak? Ki fizeti tovább?


Azon kívül, bármi közbejöhet: Munkahely megszünhet, baleset,...és ezt bevállalják egyesek 25 évre?


Hogy merik? Normálisak? 25 évig annyira biztos az a munkahely?

..és ha csak depresszios lesz a hapsi? Hogy dolgozik? Vagy összeveszik a főnökkel....és egy életen át hajlandó tűrni? Milyen élete lesz?


Egyszerűen nem értem a sok "bátor" hitelfelvevőt.



2018. okt. 15. 17:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Nem csak az a baj hogy 20-30 évre vesz fel hitelt. Nagyobb gond a hitel nagysága. Nem tud számolni, nem osztja vissza, mennyit is kell fizetni havonként kamatokkal. Kimondani olyan könnyű a 15-18 milliót, megszoktuk már, médiákban milliárdok repkednek. Az meg hogy mi lesz/lehet pár év múlva, na az tényleg nem jut senkinek eszébe.
2018. okt. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Ha úgy élnék a feleségemmel, hogy soha semmink nem lesz, mert 10 év múlva lehet hogy összeveszünk, akkor mi értelme az egésznek? Gyerekünk se legyen, mert 10 év múlva lehet elüt egy autó? Értelmesen kell hitelt felvenni, biztonsági tartalékkal, biztosítással lakást venni, nem tragédia egy munkahelyváltás sem.
2018. okt. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Én még házasság előtt vettem fel. Azért vettem 20 évre, mert olcsóbb volt, mint 15-re. De nem terveztem 20 évig fizetni. Már vissza is van fizetve. Ennyi erőből senki sem vehetne fel hitelt. Én úgy gondolkodtam, ha valami nagy baj történik, pl. hosszú betegség, vagy hosszú munkanélküliség, akkor eladom a lakást és abból visszafizetem. Mindig úgy tervezek, hogy egyedül is meg tudjak oldani mindent.
2018. okt. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Mégis mit kellene csinálniuk? 40 éves korig a szülőknél lakni, amíg összejön egy tehermentes lakás? Ha mindig csak arra gondol az ember, hogy mi rossz történhet, a legjobb talán most ásni egy gödröt, belefeküdni, és várni a halált.

Az ilyen hosszútávú hitekekhez egyébként biztosítás kapcsolódik, ami azt jelenti, hogy munkanélküliség, baleset, tartós betegség esetén a biztosító bizonyos időre átvállalja a törlesztést. Ha meg szétmennek, eladják az ingatlant és abból fizetik ki a tartozást.

2018. okt. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
21%

Őket ez nem érdekli, Kérdező. Csak felveszik a húszmillát, és sohanapján se fizetik vissza. Ha meg jön a nagy gonosz bank, hogy hé öcsém, ki kéne fizetni, akkor teleajvékolják a médiát, meg az összes sajtóorgánumot, hogy jájájájjjj a nagy gonosz bank elveszi a lakásunkat, segítség segítség, és fizessék ki helyette.

Na és mit gondolsz, ki fogja kifizetni helyettük? Na ki? Úgy van, az adófizetők. Tehát kvázi bármikor mehet hitelért a bankba, mint a jó kútra vízért. Más farkával verik a csalánt.

2018. okt. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
35%
A baj ott van, hogy most köpköditek ezerrel a CHF-es embereket, aztán ott lesz a következő, most hitelfelvevők. Meg veritek a melleteket, hogy hitelt sose, aztán mindegyikötök beleült a készbe, és önerőből egyedül egyetlen valamire való dolgot sem tudtok felmutatni. De nagy szátok van, egészen addig, mig a tejelő férj, le nem cserél benneteket. Addig. Aztán jön a sírás keserv:)
2018. okt. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
19%

SZVSZ aki úgy vesz fel hitelt, hogy 1: elszórja fszságokra 2: annyi esze nincs, hogy pénzügyi tanácsadót alkalmazzon 3: esze ágában sincs visszafizetni, azt jogosan köpködjük. Mert helyettük is azoknak kell majd perkálni, akik egy fillér hitelt se vettek fel.

Ja, és férfi vagyok, nincs milyen "készbe" beleülnöm, az van, amit összehozok önerőből.

2018. okt. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
1,5 éve vettünk fel hitelt 25 évre. Már annyit előtörlesztettünk, hogy 21 évre csökkent a futamidő. Ha minden jól megy, 6-7 év alatt visszafizetjük, és lesz egy hitelmentes házunk. Kötöttünk biztosítást is, tehát ha egyikünk meghal, a másik megkapja a fennmaradó összeget, illetve munkanélküliségre is kötöttünk biztosítást. Ha elválnak útjaink, akkor eladjuk a házat, és visszafizetjük a hitelt. Persze így veszíthetünk rajta, de ha albérletben maradunk, az is veszteség. Vagy kiadjuk a házat, a bérleti díj magasabb lenne, mint a törlesztő, a maradékot meg elosztanánk, aztán mehet mindenki a dolgára.
2018. okt. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

20-30% önerő kell. Ha már 1. hónapban nem tudod fizetni akkor is simán eladod a lakást és végtörleszted a hitelt a pluszt meg felezitek.


Ha 10 év után szétválnak akkor is eladás és felezni lehet a maradék pénzt.


Ha nem tudod fizetni a törlesztőt bármikor ki is adható ami fedezi a törlesztőt és te meg laksz ahol laknál akkor ha nem vettél volna hitelre lakást.


Attól hogy van lakáshiteled még simán lehet megtakarításod és vésztartalékod, ami X hónapig elég amíg új munkhelyet találsz.


És ha albérletben laksz és megszűnik a munkahelyed hova mész?

2018. okt. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
Miért kik vegyenek fel? 15 meg 60 évesek?
2018. okt. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!