Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Behajtáskor először a fizetésb...

Behajtáskor először a fizetésből vonják a törlesztést és ha megszűnik a munkahely, akkor árverezik az ingatlant?

Figyelt kérdés
Van 1 hitelem, férjem elveszítette a munkahelyét, 1 fizuból voltunk. 3 hónapja nem törlesztettem, most mi várható? Kiadják gondolom bahajtó cégnek, de gondolom azokkal is lehet egyezkedni, vagy nem? Mi ennek a menete? Köszönöm!

2018. okt. 15. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Először az ingóságokat foglalják le, aztán ha még abból se térül meg, akkor elárverezik simán a tetőt is fejetek fölül.
2018. okt. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Inkább menj be a bankba, és személyesen tárgyalj velük.

Régen volt olyan lehetőség, ha leírod mi történt, hogy egy évig a hiteled minimál törlesztőjét fizetheted. Hogy most van-e azt nem tudom, de régen volt ilyen. De bent a bankba el fogják mondani neked..részletesen. Most lépj, mert akkor lesz esélyed. És picit fel fogsz tudni lélegezni. Az urad meg gőzerővel keressen munkát..meg te is..

2018. okt. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha már "behajtó céghez", vagyis inkább végrehajtóhoz kerül az ügy, akkor már részletről nem tudunk beszélni. Olyankor ugyanis már "bedöntötték" a hitelt, azért adták végrehajtásra. Ha van fizetés, de hosszú idő mire abból megtérülne a tartozás, akkor is árvereznek. Tehát csak maga az a tény, hogy van fizetésed, amiből tudnak vonni, nem ment meg az árveréstől.


A banknál kezdj mindig! Nekik tartozol, ők "rendelkezhetnek" a tartozásod felett. Amit ők mondanak, azt teszi a végrehajtó.

2018. okt. 16. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! A bank budapesti itt nincs fiókja, nekem van munkám, mostmár pármnak is. Csak az érdekelt, hogy mi a menete az ügynek fizuból vonnak a földet békén hagyják? Mert akkor én azt értékesítem és abból tudom rendezni a dokgokat.
2018. okt. 16. 19:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ingatlant bármikor értékesítheted, ha nincs rajta jelzálogjog, vagy terhelési és elidegenítési tilalom.


Ezek fennállása esetén csak a bejegyzett jog jogosultjának az engedélye esetén értékesítheted csak.


Akkor sem értékesítheted könnyen, ha mondjuk végrehajtási jog van rajta, és a végrehajtó becsértéket már közölt az ingatlannal kapcsolatban. Akkor csak a végrehajtó közreműködésével adhatod el, és minimum becsértéken vehető meg.


Jó lenne tudni, hogy milyen szakaszban van az ügyed, mert nem akarlak félrevezetni az információkkal.


Gondolom, az ingatlan fedezetül szolgált a hitelhez. Akkor viszont elidegenítési és terhelési tilalom van rajta, jelzálogjoggal együtt. Ha igen, akkor a bank engedélye nélkül nem tudod értékesíteni könnyen. Nem lehetetlen, de nem is egyszerű.

Én már vettem úgy ingatlant, hogy a bank és minden más "hitelező" (több végrehajtási jog is volt rajta) nem is tudott róla, hogy eladta az adós. Minden ki lett fizetve, tiszta lett a tulajdoni lap, tehát nem lehetetlen.

Még mindig jobb, mintha a végrehajtó árverezné.


Mindenféleképpen a banknál kezdj, tájékozódj a lehetőségeidről.

2018. okt. 17. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!