Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldi vállalkozónak magyar...

EvaSz86 kérdése:

Külföldi vállalkozónak magyar hitel, hogyan?

Figyelt kérdés

A helyzetem nem egyszerű, és azon gondolkoztam, hogy valaki esetleg itt tudna tanácsot adni. 2008-ban vettem lakást Budapesten, lakáshitelt vettem fel. Mivel akkoriban még fősulira jártam, az akkori FHB adott hitelt iskolalátogatásival, két szülő mint kezes szerepel, a vásárolt ingatlan + a családi ház mint plusz ingatlanfedezettel. Mivel abban az évben fejeztem be a főiskolát, így elkezdtem dolgozni nem volt gond a hiteltörlesztéssel, egészen addig, amíg a svájci frank emelkedése miatt 60000 forintról 130000 forintra nem emelkedett a törlesztő. Nem volt más választásom, mint elindulni, és külföldön munkába állni. 9 éve élek Olaszországban, végigjártam a szamárlétrát, és sikerült megnyitnom a saját vállalkozásomat. Digitális nyomdám van. Soha nem volt gond a törlesztéssel "Jó Adós"-ként szerepelek. Amikor felvettem e hitelt (25 éves), arról volt szó, hogy kb.6-7 év után kérhetem a plusz ingatlanfedezet (szüleim háza) kivonását, illetve a kezesek kivonását a hitelből. Két testvérem van, szóval ha nekik is szükségük lenne a szülői segítségre, sajnos ebben a helyzetben nem mehetnek el kezesnek egyikük hiteléhez sem. A forintosítás után vártam egy kicsit, de idén nyáron úgy gondoltam, megfelelő a pillanat ahhoz, hogy elindítsam az ügyet, főleg amiatt, mert ugye szerződésmódosítás, új értékbecslés stb. nem kevés pénz és idő. Mikor bementem a bankba, annyit mondtak, hogy hiába a 10 éve tartó törlesztés, és hogy soha nem késtem a részletekkel, számukra ez olyan, mint egy új hitelkérelem (mennyire bíznak az ügyfeleikben, és mennyire becsülik őket). Ráadásul, mint külföldi vállalkozó, hiába van otthon is lakcímem, illetve ingatlanom, nem nyújtanak hitelt, és lehetőséget sem a már melévő hitelem módosítására, mivel külföldi vállalkozóként nem fogadják el a jövedelem kimutatásomat. Hiába tudom igazolni, hogy jól működő vállalkozásom van, ők ezt nem fogadják el. Ha éhbérért dolgoznék hazai cégnél az igen, az egy jövedelkimutatás. Még az is jobb lenne, ha külföldi cég alkalmazottja lennék...igaz, hogy évekig azért dolgoztam, hogy a magam ura legyek.

Szóval azt szeretném kérdezni, hogy van-e esetleg valakinek valamilyen javaslata vagy ötlete, hogy hogyan lehet ilyen szituációban olyan megoldást találni, amivel ki tudom vonni szüleimet illetve a családi házat a hitelemből. A vásárolt ingatlant 2008-ban 8 millióért vettem, most a környéken 30-32 millióért árulják az enyémtől kisebb lakásokat...szóval egyedül is elbírná a hitelt. Előre is köszönöm, ha valakinek van valamilyen ötlete.



2018. okt. 19. 14:16
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!