Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel tartozás mellet...

Diákhitel tartozás mellet vehetek fel személyi kölcsönt?

Figyelt kérdés
Szeretném felújítani a lakásomat, szabad felhasználású személyi kölcsönt szeretnék felvenni. 1 éve törlesztem a diákhitelemet, ezzel egy időben az egyetemet befejteztem és dolgozni keztem.
2018. okt. 24. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Vehetsz fel, ha az összkiadásaid a jövedelmedhez képest nem túl magasak, bár én nem tenném. A folyószámla hitelkeret nekem jóval szimpatikusabb, bár azzal nem kapsz annyit mint egy személyi kölcsönnel. Viszont nem is okoz akkora terhet adott esetben.
2018. okt. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
Elvileg a diákhitel nem is érdekli a pénzintézeteket, mert jogilag nem minősül hitelnek. Hogy miért, azt nem tudom, biztos utána lehetne nézni. Viszont ez biztos, mert mi nemrég vettünk fel lakáshitelt a párommal és ott mondták, hogy a diákhitelt nem látják a KHR rendszerben, mert az nem minősül "klasszikus" hitelnek. Más kérdés, hogy nekünk már ki van fizetve. Azért egy próbát megér, keress rá, hátha találsz valami hasznosat.
2018. okt. 25. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Utolsó, akkor hülyeséget mondtak a bankban, mert hitelnek minősül, és látszik a KHR-ben.
2018. okt. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem találtam róla sehol konkrét információt, azért kérdeztem meg itt, hátha van valaki hasonló helyzetben. A bankban is mindenféleképpen megkérdezem, csak előtte szerettem volna tájékozódni. :)
2018. okt. 25. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!