Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek jogosultak vagyunk...

Drone92 kérdése:

Szerintetek jogosultak vagyunk-e a CSOK-ra?

Figyelt kérdés
Falun élő fiatal pár vagyunk, az asszonnyal első gyermekünket várjuk, valószínű, hogy mégegyet bevállalunk. Élettársi viszony van köztünk. Nagymamám házát szeretnénk a jövőben bővíteni, e ház tulajdonosa is az én nagymamám. Olvasgattam a weblapokat ebben a témában, kezd is összeállni a kép, viszon olyanok véleményére, tanácsaira vagyok kíváncsi akiknek ebben tapasztaluk van. 26/F

2018. nov. 11. 04:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, de a legjobb az lenne, ha bemennétek egy bankba és ott kérdeznétek meg.
2018. nov. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Más lakására nem használható fel a CSOK. Élettársként a megszületett gyerek számít.
2018. nov. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak házasok vállalhatnak gyermeket a CSOK-hoz és a nagymamád házának bővítésére nem veheted igénybe, csak a sajátodra.
2018. nov. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy jogosult, tulajdoni résznek kell lenni neked a nagymamád házában, ha felújításra szeretnéd. Megvásárolni sem tudod tőle, mivel közeli hozzátartozó, így nincs CSOK. Esetleg a házat a te nevedre írni, a nagymamának meg haszonélvezetet.
2018. nov. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!