Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az Euronet ATM-eiről a forint...

Az Euronet ATM-eiről a forint számláról milyen tranzakciós díjjal lehet pénzt felvenni?

Figyelt kérdés

Azokról van szó, amikre ki van írva nagy betűkkel, hogy EUR és forgalmasabb helyeken látni őket.


Erstés vagyok, de eddig nem mertem kivenni ezekből az ATM-ekről pénzt, mert olyan hatást keltenek számomra, mintha a külföldieknek szólna, magas átváltási és tranzakciós költséggel. Jogos a félelmem?



2018. nov. 12. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel ezek belföldi ATM-ek, ezért akitől "tartanod" kell, az a saját bankod, mert ők szabják a díjakat feléd, nem az Euronet.
2018. nov. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Háát, azt tudom, hogy már csak másik bank ATM-jéből sem éri meg pénzt felvenni. Szerintem ez minden bankkal így van. De hogy mondjuk egy OTP-hez képest rosszabbul nem járnék? Vagy Már az OTP-vel is nagyon rossz lenne Erstesként?
2018. nov. 12. 22:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Megnézhetnéd a bankod weboldalán a hirdetményben.

Mi nem tudhatjuk, hogy te melyik számlacsomagban vagy.


Általánosságban elmondható, hogy a saját ATM / idegen belföldi ATM szokott lenni a két díjbesorolás. Tehát nincs olyan, hogy Erstésként az OTP-ben ennyi, a CIB-nél annyi, az Euronetnél meg amannyi az ATM használat.


Tehát a kérdésre magad tudnád megtalálni a választ a bankod weboldalán.

2018. nov. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És Magyarországon az Euronetes ATM belföldinek számít egy magyar Erstes kártyával?
2018. nov. 13. 19:39
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, belföldi idegen atmnek számít. Ha kerted a havi 2 díjmentes készpénzfelvételt akkor az vonatkozik az összes belföldi forint atmre, beleértve az euronet atmeket is
2018. nov. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!