Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szlovák állampolgár melyik...

Szlovák állampolgár melyik banknál vehet fel hitelt?

Figyelt kérdés

8 éve élek MO-n. Itt dolgozom, adózom, fizetem a TB-t, itt az állandó lakcímem, jövedelmem nem alacsony.

Ott akadt el az igénylésem az OTP-nél, hogy nincs Magyarország által kiállított fényképes igazolványom, mivel nem vagyok magyar állampolgár(tb, lakcím, adókártya nem fényképes ugye, hiába van). Valakinek van ezzel tapasztalata? Mármint van e olyan bank, amelyik eltekint ettől, ha minden más feltételnek megfelelek?



2018. nov. 12. 20:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Miért nem kérted már az egyszerűsített honosítást az alatt a 8 év alatt? Annyi kell csak hozzá, hogy (lehetőleg születési anyakönyvi kivonatok láncolatával) levezesd, hogy egy olyan személytől származol, aki valamikor magyar állampolgár volt. Lehet, hogy ehhez a Monarchia idejéig kell visszamenni, de lehet, hogy csak a '30-as, '40-es évekig, ha azon a területen élt az ősöd, amit az első bécsi döntés idején, vagy Kárpátalja megszállásakor visszacsatoltak. Meg bizonyítani kell, hogy tudsz magyarul, ezt majd az ügyintéző leteszteli - az itt feltett kérdésedből ítélve ezzel nem lehet gond.

És egy nem túl hosszú idő múlva ugyanolyan magyar állampolgár lehetsz, mint én - a 8 év alatt már ezerszer meglett volna. Ez megoldaná a kérdésben feltett problémádat is. Úgyhogy sztem irány egy Kormányablakba beadni a kérelmet (ha nem akarsz órákat várni, akkor persze előzetes időpontfoglalással..)

2018. nov. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Magyar igazolványodat vidd be, azt elfogadják. Tudod, az az ezeréves, utlevél formájú. Azt nekem is elfogadták ügyfélkapu regisztrációnál.


Első válaszolónak: igazad van, a kérdező nem ismerem, de én is már 10 éve itt élek, itt dolgozom, itt jártam fősulira. Azért nem veszem fel, mert albérletben lakom, ha elveszitem a munkám vagy bármi történik velem ajkor a szüleimhez mennék haza. És ha felveszem a magyar állampolgárságot, akkor elveszítem a szlovákot. Ha végre lesz saját lakásom, akkor felveszem, az egy biztos pont lenne, de igy nem merem, mert nincs is állandó lakóhelyem.

2018. nov. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!