Ennyi elég lesz akár?

Figyelt kérdés
Sziasztok!24 éves srác létemre szeretnék pár év múlva házat venni. Jelenleg nagyjából 1,5 millió forintom van (külföldi munkából nemrég értem haza) . Nyílván vállalok itthon is munkát. Barátnőm 120 ezer körül keres jómagam kaptam egy nettó 200 ezres ajánlatot. Jól hangzik és a megélhetésünkre elég lenne a barátnőm fizetése. 200 ezer megmaradna és a kérdésem az lenne mennyi időbe telne még mire értelmes hitelt kapunk? Illetve mi tekinthető bomba biztosnak? Hallottam ,hogy fix kamatozású hitelt érdemes felvenni mert nem túl sok rizikó van benne. Mekkora összegre mekkora hitelt kapnák? Milyen feltételei vannak még?  Mivel a lakástakarékot beszántották az sajnos ki esik ( akartam nyitni de már lekéstem) valaki adna tippeket? Esetleg ki hogyan csinálta?
2018. nov. 18. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy egy olcsó, 20 milliós hàzat akartok, tv szerint min 20% önerő kell, vagyis 4 millió, de inkàbb 35-40%


Menjetek még ki kicsit külföldre

2018. nov. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úgy számoljatok kb. hogy a ház 30%-át (fő szabály szerint 20%, de ritkán ad ennyit a bank) hitelezik meg, a többinek önerőnek kell lennie.

Ezen felül 1% ügyvédi díj, 4% illeték (kivéve 35 év és 15 millió értékhatár alatt, akkor 2% illeték).

Fix kamatozású hitelt érdemes felvenni. Maradjon legalább 500.000 vésztartalékba, azon felül valamennyi felújításra és bútorokra.

2018. nov. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Fentiek már nagyon helyesen leírták a választ. Nem lehet egyértelműen válaszolni a kérdésre azonban, mert az, hogy mennyi pénzt adnak azon is múlik, hogy a bank értékbecslője mennyire értékeli a házat. Ehhez már konkrét kinézett házzal kell rendelkezni. Ha jó helyen van, jó állapotban, akkor a vételár 20-30%-a elegendő. Plusz járulékos költségekre 5%, meg a felújítás.


Érdemes fix kamatperiódust választani, de érdemes mérlegelni, hogy mennyire fixáltatod be. Ha pl. van rá reális esély, hogy 10 éven belül visszafizetitek, akkor fölösleges 20 évre fixáltatni.


Mi úgy csináltuk, hogy amikor meglengette a bérleményünk tulajdonosa, hogy lassan szeretne beköltözni a lakásba a fia, akkor úgy döntöttünk elkezdünk saját után nézelődni, ahelyett hogy új albérletbe mennénk. 3 milliót tudtunk összerakni és egyet kaptunk kölcsön a családtól. A lakás 16 millióba került, 12-t vettünk fel hitelként, 5 éves fix kamatperiódussal tavaly. Nálunk a reálisnak tűnő cél, hogy a 6. év végén végtörlesztünk. Vannak lakástakarékaink, illetve önerőből is fogunk tudni évente legalább egy milliót előtörleszteni, úgyhogy a kamatperiódus fordulójára már a lehető legtöbbet igyekszünk visszafizetni.

2018. nov. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Édeskevés. Egy háznak csak a rezsije min 40-50.000 átlagosan. Az önerő is kevésnek tűnik.
2018. nov. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!